کیروش گزینه تراکتورسازی!

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی که در شهر کازان کشور تاتارستان حضور داشت شنبه شب در ضیافت شامی از سردار آزمون پذیرایی کرد.

  1. دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷ ساعت ۱۳:۱۹ (۲ سال قبل)
محمدرضا زنوزی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مالک باشگاه تراکتورسازی در این دیدار، پیراهن تیم تراکتورسازی منقش به امضاهای بازیکنان تیم را به آزمون اهدا کرد و برای بازیکن ارزشمند فوتبال کشورمان آرزوی موفقیت کرد. همچنین دکتر اسدی، مدیرعامل باشگاه و مهندس پوریا زنوزی در این ضیافت شام همراه زنوزی بودند.

سفر به کازان با هلی کوپتر اختصاصی

نکته قابل توجه اینکه این سفر با هلی کوپتر اختصاصی زنوزی انجام شد و هیات همراه مالک تراکتورسازی به محض پایان این سفر شب گذشته با همین هلی کوپتر کازان را ترک کردند. نکته دیگر اینکه تراکتوری ها در این سفر پیمان خواهر خواهندگی با روبین کازان امضا کرده تا همکاری های دو باشگاه در موارد مختلف آغاز شود.

دعوا با اشکان و احتمال قوی خداحافظی با توشاک

زنوزی در حالی به کازان سفر کرد که تیمش در چند روز گذشته دستخوش اتفاقات زیادی بود که از جمله آنها می توان به دعوای توشاک و دژاگه در جریان دیدار تراکتورسازی و نفت آبادان در جام حذفی اشاره کرد. گفته می شود اشکان دژاگه، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و عضو تیم تراکتورسازی بعد از دیدار تراکتورسازی با صنعت نفت آبادان با جان توشاک، سرمربی این تیم درگیری لفظی شدید پیدا کرد. ظاهرا عدم حضور توشاک در تمرین دیروز تراکتورسازی هم به همین علت بوده است و احتمالا به زودی کنار خواهد رفت.

استراحت اجباری برای توشاک!

سرخ پوشان فوتبال آذربایجان، روز جمعه در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف تیم صنعت نفت آبادان رفتند و شنبه گذشته نیز با حضور در کمپ اختصاصی به ریکاوری پرداختند و کادر فنی تیم پس از ریکاوری به بررسی شرایط بازیکنانش پرداخت و تصمیم گرفت تمرین دیروز تیمش را تعطیل کند و به بازیکنان استراحت دهد. حتی در تمرین شنبه گفته می شود توشاک کار را به دستیارانش سپرده بود اما این موضوع منطقی نیست و به نظر می رسد مسائل دیگری در این میان باشد که منجر به استراحت اجباری توشاک شده است. در این میان شنیده می شود کار توشاک در تبریز به پایان رسیده و شاید امروز و فردا وی برای همیشه کشورمان را ترک کند.

کاپیتان ها در تبریز؛ بقیه هم در راهند...

حتما به یاد دارید که چگونه سه کاپیتان اول تیم ملی یعنی شجاعی، دژاگه و حاج صفی تراکتوری شدند! این سه بازیکن در حالی به فوتبال ایران رسیدند که کمتر کسی چنین احتمالی را می داد و حالا نیز شنیده می شود سایر بازیکنان تیم ملی هم در راهند از رامین رضاییان تا... شاید باور نکنید اما زنوزی در سفر به کازان سعی کرد تا سردار را ترغیب کند و با اهدای پیراهن تراکتور و گرفتن عکس یادگاری با شال این باشگاه، به نوعی او را هم نمک گیر کند.

کیروش گزینه تراکتورسازی!

همه اینها را گفتیم تا به این موضوع عجیب اما واقعی برسیم. کار کیروش به خاطر بحران ارزی با تیم ملی ایران و فدراسیون فوتبال گره خورده است! جالب اینکه برای آماده سازی اذهان در رسانه ها اخباری مبنی بر جایگزینی ناخدای کشتی فوتبال ایران به دفعات نوشته و خوانده می شود و این یعنی شاید کار کیروش و تیم ملی ایران بعد از هفت سال به پایان رسیده و همین مساله باعث شده مدیران تراکتورسازی به جذب او نیز فکر کنند خصوصا اینکه زنوزی رابطه بسیار نزدیکی با مربی پرتغالی دارد! مجموعه این بازیکنان در تیم ملی شاگرد کیروش بودند و هیچ کس بهتر از او نمی تواند این پازل تاکتیکی را تکمیل کرده و کشتی به گل نشسته تیم تبریزی را به سرمنزل مقصود برساند! جالب اینجاست که این فعلا در حد یک طرح نیست و ظاهرا صحبت هایی هم شده است!

کیروش در سرزمین دشمن سابق

دعواهای کیروش و اسدی ماه ها نقل محافل فوتبال ایران و در راس اخبار بود. هیچ کدام از طرفین کوتاه بیا نبودند و درنهایت نیز کار به برکناری اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال منجر شد. حالا کیروش گزینه سرمربیگری تیمی است که دشمن سابقش مدیرعامل آنجاست و شاید تنها عاملی که طرفین را به مواضع مشترک نرساند، همین موضوع باشد و بس. با این حال باید باز هم صبر کرد، شاید زنوزی رمز آشتی و اتحاد طرفین که درنهایت به موفقیت تراکتورسازی منجر خواهد شد را بهتر از هرکس دیگری به خصوص در فدراسیون فوتبال بداند!

محمدرضا حاجی عبدالرزاق