قاسم پور: برخی انتخاب های کیروش از روی لجبازی است

به دعوت نشدن علیپور نمی توان خرده گرفت

یک پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است تعامل نداشتن سرمربی تیم ملی و سرمربی تیم های باشگاهی مهم ترین مشکل پیش روی ایران در راه آماده سازی برای جام ملت های آسیاست.

  1. چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷ ساعت ۱۶:۱۴ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
ابراهیم قاسمپور
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران فهرست ۲۸ نفره اش را برای اردوی تدارکاتی هفته آینده تیم ملی اعلام کرد. قرار است در این اردو یک دیدار دوستانه با تیم ملی بولیوی برگزار شود. در فهرست ۲۸ نفره کیروش هم چنان نام سردار آزمون به چشم می خورد که پس از جام جهانی از بازی های ملی خداحافظی کرده بود و در اردوی قبلی تیم ملی هم با وجود دعوت کیروش در جمع بازیکنان تیم ملی حضور پیدا نکرد.

ابراهیم قاسم پور ، درباره فهرست تیم ملی اظهار کرد: معمولا فهرست هر تیم با توجه به نظر سرمربی آن تیم است و هر سرمربی می تواند سلیقه خودش را اعمال کند. نفراتی هم که به تیم ملی دعوت شدند قطعا بر اساس تفکرات و تاکتیک های کیروش هستند و نمی توان به فهرست اعلام شده توسط او خرده ای گرفت. باید به سرمربی تیم ملی اجازه کار و آزادی عمل داد.

او افزود: اگر از من یا هر مربی دیگری سوال کنید با توجه به تفکرات خودمان نظراتی می دهند. مثلا می گوییم که چرا وریا غفوری که برای جام جهانی به تیم ملی دعوت نشد الان در اردوی تیم ملی حضور دارد یا این که چرا محمدرضا خانزاده دوباره به تیم ملی دعوت شده اما تا کنون یک ثانیه هم در بازی های رسمی برای ایران بازی نکرده است.

این پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که دلیل اصلی دعوت خانزاده با وجود انتقاداتی که به این بازیکن می شود و در باشگاهش یعنی الاهلی قطر ناموفق است چیست؟ توضیح داد: کیروش یک مقدار لجباز است و این لجبازی در انتخاب هایش وجود دارد. او بر اساس خصومت هایی که وجود دارد بعضا بازیکنانی را به تیم ملی دعوت می کند. شما به خانزاده اشاره کردید اما من نمی خواهم اسم ببرم اما بازیکنانی هستند که نه تنها در تیم ملی بازدهی ندارند بلکه در باشگاه های شان هم کارایی چندانی ندارند.

قاسم پور در ادامه درباره این که آیا می شد در اردوی پیش روی تیم ملی علی علیپور مهاجم پرسپولیس هم دعوت می شد و این که امکان دعوت از بازیکنان زیادتری از تیم پرسپولیس وجود داشت، گفت: به این مسائل هم نمی توان خرده گرفت چون فهرست تیم ملی بر اساس تفکرات سرمربی است. او عقیده دارد که این بازیکنان می توانند به تیم کمک کنند. قبلا هم بازیکنانی وجود داشتند که در باشگاه های شان ستاره بودند اما در تیم ملی عملکرد ضعیفی داشتند.

او هم چنین درباره دیدار مقابل بولیوی بیان کرد: هر بازی دوستانه برای تیم ملی تاثیرگذار است. باید تعداد بازی های دوستانه بیش تر شود. من نمی دانم بولیوی بر چه اساسی برای تقابل با ایران انتخاب شده است. سبک بازی این تیم شباهتی به تیم های آسیایی ندارد. شاید دلیل این انتخاب مشکلات سیاسی و مالی پیش روی فدراسیون فوتبال ایران است. در نهایت دیدار مقابل بولیوی تیری در تاریکی است. امیدوارم بازی های دیگری که برای تیم ملی در نظر گرفته می شود مقابل تیم های با کیفیتی باشد.

این پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا در راه آماده سازی برای جام ملت های آسیا بهتر است با تیم های آسیایی بازی دوستانه انجام دهیم یا تیم های دیگر قاره ها، توضیح داد: در هر سطحی می توانیم از بازی های دوستانه استفاده کنیم. بازی مقابل تیم های بزرگ اعتماد به نفس بازیکنان را بالا می برد و بازیکن و سرمربی می تواند سطح توانایی هایش را دریابد. بازی با تیم های ضعیف و این که تنها به دنبال کسب نتیجه باشیم کمک چندانی به تیم ملی نمی کند. باید با تیم های با کیفیتی از اروپا و آمریکای جنوبی هم بازی کنیم.

قاسم پور در پایان در پاسخ به این سوال که مهم ترین مشکل تیم ملی در راه آماده سازی برای جام ملت های آسیا چیست؟ توضیح داد: به نظر من بازی های لیگ برتر یکی از مشکلات پیش روی تیم ملی است. چون تاریخ نشان داده است که سرمربی تیم ملی و سرمربی باشگاه ها نمی توانند هماهنگی و تعامل خوبی با هم داشته باشند همانطور که قبلا هم شاهد بودیم باشگاه ها بازیکنان شان را به تیم ملی ندادند.