وقتی بازیکن از طاقچه بالا فوتبال را می بیند

سردار آزمون باید «بایکوت» شود نه دعوت!

اسامی ۲۸ بازیکن تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در دومین اردوی آماده سازی پیش از جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات و تقابل با بولیوی در دیداری دوستانه در تاریخ ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۷ اعلام شد که نکات مبهم زیادی دارد. از دعوت بازیکنان نیمکت نشین گرفته تا حضور دوباره آزمون و غیبت رامین رضاییان که به شرح زیر است:

  1. چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷ ساعت ۱۶:۵۳ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
 سردار آزمون باید «بایکوت» شود نه دعوت!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دروازه بان ها: ۱- علیرضا بیرانوند، پرسپولیس۲- امیر عابدزاده، ماریتیمو پرتغال۳- رشید مظاهری، ذوب آهن اصفهان۴- سید حسین حسینی، استقلال

خط دفاعی:۱- صادق محرمی، دیناموزاگرب کرواسی۲- وریا غفوری، استقلال۳- مرتضی پور علی گنجی، یوپن بلژیک۴- محمدرضا خانزاده، الاهلی قطر۵- پژمان منتظری، استقلال۶- سید مجید حسینی، ترابوزان ترکیه۷- روزبه چشمی، استقلال۸- میلاد محمدی، احمد گروژنی روسیه۹- احسان حاج صفی، تراکتورسازی تبریز۱۰- آرمین سهرابیان، استقلال

خط میانی:۱- سعید عزت اللهی، ردینگ انگلیس۲- علی کریمی، استقلال۳- احمد نوراللهی، پرسپولیس۴- وحید امیری، ترابوزان ترکیه۵- امید ابراهیمی، الاهلی قطر۶- اشکان دژاگه، تراکتورسازی تبریز۷- سامان قدوس، آمیان فرانسه۸- مسعود شجاعی، تراکتورسازی تبریز

مهاجمان:۱- سردار آزمون، روبین کازان روسیه۲- کریم انصاری فرد، ناتینگهام فارست انگلیس۳- علیرضا جهانبخش، برایتون انگلیس۴- مهدی ترابی، سایپا تهران۵- خیریت پرسپولیس، الغرافه قطر۶- علی قلی زاده، شارلوا بلژیک

یکی از نکات جالب فهرست تیم ملی، حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی ۲۳ ساله باشگاه روبین کازان روسیه است. پس از پایان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و تقابل با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال، آزمون با انتشار پُستی اینستاگرامی مانند رضا قوچان نژاد از تیم ملی خداحافظی کرد و بعد از آنکه متوجه شد، سئول نشین ها (مسئولان فدراسیون فوتبال) برای حضور این بازیکن در تیم ملی به روبین کازان نامه نوشتند، با انتشار پستی بار دیگر تاکید کرد: "همیشه باعث افتخار من بوده و هستش، اما من الان نمیتونم حتی یک روز از خانواده عزیزم دور باشم و می خوام کنار خانوادم لذت ببرم. مرسی درک می کنید"

سپس فدراسیون فوتبال اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان را برای اردو های آماده سازی و بازی با ازبکستان اعلام کرد که نام آزمون هم در آن دیده می شد اما او به جای حضور در تمرینات تیم ملی در ورزشگاه پژوهشگاه صنعت نفت و آزادی، در سالن های سینمای گنبد حاضر می شد و فیلم " سریک " را می دید و سپس در مقاطعی با کیروش و رییس فدراسیون فوتبال، رئیس فدراسیون فوتبال جلساتی را برگزار می کرد و در پایان آن مقرر شد تا تصمیم گیری نهایی انجام شود.

کارلوس کیروش که مهمان برنامه ۹۰ بود، در پاسخ به سوال عادل فردوسی پور درباره دعوت از سردار آزمون بیان کرد: " این هیچ تفاوتی با اصول بنده ندارد و بلکه یک تصمیم بسیار خوب است. اتفاقی که در مورد رحمتی و عقیلی افتاد، تفاوت زیادی با سردار آزمون دارد.

رحمتی و عقیلی تصمیمات یک جانبه گرفتند که تیم را ترک کنند و در درجه اول سردار هیچ موقع تیم را ترک نکرد و سپس من اولین شخصی بودم که از ماجرای سردار مطلع شدم و مطمئناً من جزئیات را بیان نمی کنم. همچنین فیفا قوانینی دارد که این اجازه را به بازیکنان می دهد که از تیم ملی مرخصی بگیرند و آزمون نیز تمام مکاتبات حرفه ای و محترمانه را انجام داد و مقایسه قضیه رحمتی و آزمون مانند مقایسه فلفل و نمک است.

حال بار دیگر مرد پرتغالی فوتبال ایران، سردار آزمون را به اردوی تیم ملی دعوت کرد و با شروع اردوهای جدید تیم ملی از ۱۳ مهرماه ( ۲ روز دیگر )، باید دید آیا آزمون به جمع شاگردان کیروش در تمرینات خواهد پیوست یا خیر؟

البته به اعتقاد برخی از کارشناسان فوتبال ایران، سردار آزمون باید از تیم ملی «بایکوت» شود و بازیکنی که از طاقچه بالا فوتبال را می بیند، حضور در جع بازیکنان کارایی ندارد و نباید با وجود مهاجمانی همچون کریم انصاری فرد، خیریت پرسپولیس، کاوه رضایی، علی علیپور و ... این بازیکن به تیم ملی دعوت شود.

جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات از دی ماه ۱۳۹۷ در دبی آغاز می شود که تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کیروش در گروه D با تیم های عراق، یمن و ویتنام همگروه است.


  اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال اعلام شد

آزمون: نتیجه در بازیهای دوستانه ملاک نیست