مردسال آسیا چه کسی غیر از سوزوکی؟

فهرست کاندیداهای مرد سال آسیا اعلام شد تا شوک بزرگی به طرفداران ایرانی وارد شود چون انتظار داشتند حداقل یک ایرانی در این فهرست باشد.

  1. دوشنبه ۲۸ آبان ۹۷ ساعت ۱۱:۵۲ (۱ سال،۶ ماه قبل)
مردسال آسیا چه کسی غیر از سوزوکی؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

همه شواهد و اخبار از حضور علیرضا بیرانوند در جمع سه کاندیدای نهایی کسب عنوان مرد سال آسیا در ۲۰۱۸ حکایت داشت اما به یکباره کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد دو ژاپنی و یک قطری این شانس را دارند تا روز هشتم آذرماه در مسقط عمان تندیس مرد سال را بالای سر ببرند.

یوما سوزوکی و کنتو میسائو از کاشیما آنتلرز ژاپن و عبدالکریم حسن از السد قطر سه بازیکنی بودند که کارشناسان ای اف سی نام آنها را به عنوان سه کاندیدای نهایی مرد سال معرفی کردند. بازیکنانی که با پیراهن ملی هیچ توفیق مهمی در سال ۲۰۱۸ نداشتند درست برخلاف بیرانوند که جام جهانی رویایی را با سیو پنالتی کریس رونالدو تجربه کرده بود.

به هر ترتیب این سه بازیکن در حالی شانس رسیدن به عنوان ارزشمند مرد سال آسیا ۲۰۱۸ را دارند که از جمع آنها با شرایط فعلی هیچ کس شایسته تر از یوما سوزوکی مهاجم ۲۲ ساله کاشیما به عنوان پدیده جدید سامورایی ها نیست. بازیکنی که در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ نقشی کلیدی در قهرمانی کاشیما و برتری مقابل پرسپولیس ایفا کرد و در پایان هم به عنوان MVP بازی فینال انتخاب و معرفی شد.

سوزوکی قطعا کاندید اصلی کسب عنوان مرد سال آسیا خواهد بود، اتفاقی که رسانه های ژاپنی بعد از قهرمانی کاشیما در تهران به آن اشاره و مدعی شدند یوما می تواند به سلطه ستاره های عرب زبان خاورمیانه بعد از سال ها پایان بدهد تا عنوان مرد سال آسیا دوباره به ستاره های شرق برسد.