مجوز هم بدهند، معلوم نیست در جام جهانی شرکت کنیم

بنی تمیم: مدیریت کشتی با شرایط فعلی سخت است

سرپرست فدراسیون کشتی گفت: ما طوری پیش رفتیم که تا اواخر فروردین ماه سال آینده و رقابت های قهرمانی آسیا مشکل مالی نخواهیم داشت.

  1. سه شنبه ۱۱ دی ۹۷ ساعت ۱۱:۳۶ (۱ سال،۸ ماه قبل)
مجوز هم بدهند، معلوم نیست در جام جهانی شرکت کنیم /  بنی تمیم: مدیریت کشتی با شرایط فعلی سخت است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

با توجه به گذشت بیش از ۲ ماه از استعفای رسول خادم، حمید بنی تمیم همچنان به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی کار خود را پیگیری می کند و خبری هم از ثبت نام از کاندیداها برای انتخابات پیش رو نیست. با این حال برنامه های کشتی ایران در حال برگزاری است و تیم های ملی بزرگسالان زیر نظر غلامرضا محمدی و محمد بنا خود را برای رقابت های سال ۲۰۱۹ آماده می کنند.

حمید بنی تمیم درباره وضع تیم های ملی گفت: «مرحله اول انتخابی تیم ملی به عنوان یکی از مراحل انتخاب ملی پوشان جهت حضور در رویدادهای پیش رو برگزار شد. خدا را شکر این اتفاق به بهترین شکل رخ داد و کمترین حاشیه ای هم وجود نداشت. حالا کادرفنی از بین این مدعیان نفراتی را در هر وزن برگزیدند و به اردو دعوت کردند. اردوی تیم ملی کشتی آزاد از دیروز آغاز شده و فرنگی کاران هم از فردا استارت می زنند.»

وی درباره شرایط اندیمشک و کرمانشاه برای میزبانی از جام تختی عنوان کرد: «پیگیری ها صورت گرفته و در حال آماده سازی سالن های این ۲ شهر برای میزبانی از جام تختی هستیم. به ویژه الان تمرکزمان روی اندیمشک است که چهارم تا هفتم بهمن ماه میزبان رقابت های فرنگی است. سالن این شهر در حال بازسازی است و مدیرکل و استاندار به ما قول دادند که مشکلی نیست.»

سرپرست فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که غیبت ایران در جام جهانی کشتی آزاد قطعی شده یا خیر، بیان داشت: «همانطور که می دانید در کمیسیون فنی اتحادیه جهانی تصمیم گیری شد که ۵ تیم اول دنیا به همراه منتخب جهان در جام جهانی حضور پیدا کنند. با توجه به اینکه ایران در مسابقات جهانی ششم شد، این شانس را از دست خواهد داد. البته این موضوع باید در هیات رییسه اتحادیه جهانی نهایی شود. اگر تصمیم تغییر کند و شرایط حضور ما فراهم باشد، بازهم کادرفنی باید تصمیم بگیرد که ما در جام جهانی شرکت کنیم یا خیر.»

بنی تمیم در ادامه با اشاره به بلاتکلیف بودن زمان انتخابات گفت: «ما المپیک را در پیش داریم و باید امسال کسب سهمیه کنیم. در دوره های قبلی المپیک ۲۰ کشتی گیر در هر وزن حضور داشتند و الان این تعداد به ۱۶ نفر کاهش یافته است. ۶ کشتی گیر در مسابقات جهانی قزاقستان کسب سهمیه می کنند و ۱۰ نفر دیگر هم در مسابقات بین المللی سهمیه را به دست می آورند. به همین خاطر است که جامعه کشتی روی زودتر برگزار شدن انتخابات تاکید دارند. مدیریت با توجه به شرایط کنونی سخت است و سرپرستی هم سختی آن را دوچندان می کند. فکر می کنم به نفع ورزش کشور است که انتخابات فدراسیون زودتر برگزار شود. البته من منعی برای حضور در انتخابات ندارم؛ اما هنوز تصمیمی در این باره نگرفتم.»

وی در پایان در خصوص اینکه فدراسیون چقدر مشکل مالی دارد، گفت: «ما طوری پیش رفتیم که تا اواخر فروردین ماه سال آینده که رقابت های قهرمانی آسیا است، مشکلی نخواهیم داشت.»