نصرتی: با طارمی و سردار باید به قهرمانی امیدوار بود

مدافع سابق تیم ملی که این روزها در آستانه حضور در حرفه جدید خود به عنوان مربی است، مدعی شد که تیم ملی با چنین خط هجومی زهرداری قادر به شکل دادن اتفاقات بزرگی خواهد بود.

  1. ۶ روز،۲۱ ساعت قبل
نصرتی: با طارمی و سردار باید به قهرمانی امیدوار بود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

محمد نصرتی، بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس با تمجید از عملکرد مهدی طارمی و سردار آزمون، این دو مهاجم را مهره کلیدی تیم ملی دانست که قادرند با شم بالای گلزنی خود به تیم ایران برای دستیابی به افتخار در جام ملت ها کمک کنند.

نصرتی در خصوص عملکرد تیم ملی در دو بازی ابتدایی و کسب شش امتیاز از دیدار با یمن و ویتنام گفت: تیم ملی ایران توانسته آن چیزی که توقع بوده را انجام بدهد و با ارائه بازی های خوب دو برد متوالی را کسب کند. درست است که تیم های مقابل آنچنان قدرتمند نبوده اند اما تیم ما هم عالی کار کرده و غافلگیر نشده است. شما مشاهده کردید که برخی تیم های بزرگ در مقابل تیم های کوچک غافلگیر شدند اما ایران توانست خوب بازی کند و تیم های مقابل نتوانستند برای ما خطری ایجاد کنند.تیم ما از نظر فنی عملکرد خوبی داشت و تنوع تاکتیکی خوبی را شاهد بودیم که این می تواند در ادامه به ما کمک کند.

وی در ادامه با تمجید از عملکرد تیم کارلوس کی روش طی سالیان اخیر در آسیا گفت: تیم ایران حدود هشت سال است که در رنکینگ فیفا اول آسیا است و باید هم به همین شکل کار کند و نشان دهد که این اول آسیا بودن حق ایران است.

محمد نصرتی در خصوص عملکرد دو مهاجم برتر تیم ملی در ترکیب ایران گفت: چیزی که شاهد بودیم این بود که طارمی در بازی اول دو گل زد و تعویض شد همچنین آزمون هم مقابل ویتنام دو گل زد و تعویض شد. این کار علت دارد و آن هم این است که کی روش می خواهد عطش گلزنی را در بازیکنان نگه دارد که کاری بسیار حرفه ای است. مهاجمان در کل عالی کار کرده اند و چیزی دیگری هم از آن ها انتظار نمی رفت چرا که مهاجم تیم اول آسیا باید هم همینقدر زهردار و خطرناک باشد.

مدافع سابق تیم ملی درباره شانس تصاحب عنوان قهرمانی ایران در این رقابت ها گفت: من اکثر بازی ها را تماشا کرده ام و اعتقاد دارم تیم ملی ایران یک سر و گردن بالاتر از بقیه تیم ها است و شانس اول قهرمانی است. اگر غیر از این توقعی از تیم ایران داشته باشیم به نوعی توهین به بازیکنان و کادرفنی است. من امیدوارم همین روند را ادامه بدهیم و در نهایت قهرمان آسیا شویم.