باز هم وعده برای سال آینده؛

طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان همچنان روی هوا !

سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق برنامه زمان بندی طبقه دوم این ورزشگاه برای فصل آینده لیگ برتر آماده می شود.

  1. جمعه ۲۸ دی ۹۷ ساعت ۲۱:۲۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
باز هم وعده برای سال آینده؛ /  طبقه دوم ورزشگاه نقش‌جهان همچنان روی هوا !
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

روزبه زورقی خبرنگار در اصفهان، درباره پروژه های نیمه تمام ورزشی که قرار است در قالب طرح "فجر ۴۰" در اولویت تخصیص اعتبار و تکمیل قرار گیرند، اظهار داشت: استان اصفهان به واسطه سابقه خوب توسعه زیرساخت های ورزشی توانسته اعتبارات مناسبی نسبت به سایر استان ها از محل درآمد ارزش افزوده و تملک دارایی سرمایه استانی و سایر منابع به خود اختصاص دهد.

وی افزود: پروژه های مختلفی شامل سالن های تخصصی و چمن مصنوعی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور از جمله در استان اصفهان به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان درباره نواقص ورزشگاه نقش جهان با وجود گذشت بیش از ۲ سال از افتتاح فاز دوم این ورزشگاه گفت: این ورزشگاه را در قالب ترک تشریفات مناقصه برای تکمیل به شرکت فولادمبارکه واگذار کردیم که مستلزم اخذ مجوز از شورای اقتصاد بود، اما روند کسب این مجوز دچار بروکراسی اداری و تأخیر شده ولی در ماه اخیر این مجوز اخذ و قرارداد منعقد شده است.

زورقی ادامه داد: کارهای اساسی ورزشگاه نقش جهان توسط شرکت فولادمبارکه انجام شده و بخشی از کارها باقی مانده تا این قرارداد قانونی منعقد شود و فکر می کنم این قرارداد تا پایان سال آماده شود و شرکت فولادمبارکه به سایر تعهدات خود عمل کند.

وی تصریح کرد: اقداماتی که در ۲ سال اخیر در نقش جهان انجام شد از سوی شرکت فولادمبارکه بود و مواردی که باقی مانده به این دلیل بود که نتوانسته بودیم قرارداد مذکور را منعقد کنیم. وزیر ورزش و جوانان در مدتی که به این وزارتخانه آمده این موضوع را از هیئت دولت پیگیری کرده و مجوز واگذاری به روش ترک تشریفات را از شورای اقتصاد دریافت کرده است.

سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به اینکه طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان چه زمانی به بهره برداری می رسد، بیان داشت: طبق برنامه زمان بندی طبقه دوم این ورزشگاه برای فصل آینده لیگ برتر آماده می شود.

زورقی درباره اینکه قرار نیست در مدت حضور در اصفهان از ورزشگاه نقش جهان بازدیدی داشته باشد، گفت: در مدت اخیر هم به اتفاق وزیر ورزش و جوانان و هم مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان از این ورزشگاه بازدید کردیم و وضعیت آن بررسی شده و جلسات کارشناسی برای کاسه اصلی ورزشگاه و طرح محصور کردن استادیوم در وزارتخانه برگزار شده است. متأسفانه بسیاری از زمین ها با کاربری ورزشی که در طرح جامع اشاره شده که چه اماکن ورزشی باید در آنها احداث می شده، در سال های گذشته تفکیک شده بود که از این موضوع جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: قرار است از ظرفیت بخش خصوصی و خیران برای تکمیل سایر اماکن ورزشی این مجموعه به جز استادیوم فوتبال نیز بهره بگیریم.