فرد نباید برای ما اهمیت داشته باشد؛

مرزبان: خائنان خاکستری اطراف تیم ملی هستند

علیرضا مرزبان می گوید رفتار منتقدان نسبت به کی روش و همینطور رفتار کی روش نسبت به آنها باید براساس احترام متقابل باشد.

  1. جمعه ۲۸ دی ۹۷ ساعت ۲۱:۳۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
فرد نباید برای ما اهمیت داشته باشد؛ /  مرزبان: خائنان خاکستری اطراف تیم ملی هستند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

علیرضا مرزبان سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان که تیمش را در مسجد سلیمان و بدون حضور در اردوی خارج شهر برای حضور در رقابت های لیگ برتر در نیم فصل دوم آماده می کند، در مورد مشکلاتی که پیش روی تیمش، به خبرنگار "ورزش سه" می گوید: مشکلات مالی ما همچنان وجود دارد؛ مشکلات زیادی داریم و به همین دلیل نتوانستیم بیرون از شهر برویم و وضعیت خوبی نداریم. به خاطر مشکلات مالی به سختی بازیکن جذب می کنیم؛ چون کسی به ما بازیکن نمی دهد و بازیکن خارجی هم از ۸۰ هزار دلار بالا است که در توان باشگاه ما نیست، ولی تمام عشق ما این است که به عشق هواداران با تیمی که داریم نتایج خوبی کسب کنیم و تیم را حفظ کنیم.

مرزبان با اشاره به این نکته که کسب ۱۳ یا ۱۵ امتیاز در نیم فصل دوم می تواند ضامن بقای آنها در لیگ شود، حرف هایش را اینگونه ادامه داد: ما ۱۵ امتیاز اول و سخت را گرفتیم و شرایط برای ما ساده تر است. به نظرم با ۲۷ امتیاز یا ۳۰ امتیاز می مانیم که با توجه به توانی که داریم، خیلی به آن نزدیک هستیم.

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان درباره دیدار روز گذشته تیمش برابر صنعت نفت آبادان که در دقیقه ۴۰ نیمه کاره رها شد و دلیل آن می گوید: داوری خوب نبود و روی بازی کنترل نداشت. ما ترس از مصدومیت داشتیم و به خاطر همین پس از صحبتی که با مربی صنعت نفت داشتیم، تصمیم گرفتیم بازی را تمام کنیم. البته ما ۴.۵ ساعت راه رفته بودیم برای برگزاری این بازی ولی داور کیفیت لازم نداشت و به همین دلیل تصمیم گرفتیم ادامه ندهیم.

مرزبان در مورد صدرنشینی ایران در گروه چهارم مسابقات و همینطور حواشی ایجاد شده پیرامون تیم ملی طی روز گذشته و امروز توضیح داد: در این زمینه چندبحث داریم. من تاکیدم این است که کیفیت کاری تیم برای ما مهم باشد. یک اشتباهی که می کنیم این است که ما همیشه راجع به فرد حرف می زنیم ولی باید از این  فاصله بگیریم و راجع به واقعیات صحبت کنیم. راجع به این موضوع باید حساس باشیم. باید راجع به مسائل حساس تیم صحبت کنیم و این نباید ربطی به سمپاشی داشته باشد.

مربی سابق پرسپولیس و سپاهان حرف هایش را اینگونه ادامه داد: الان بحث بر سر این است که همه در مورد مشکلات تیم ملی صحبت می کنند، اما تیم ملی وارد مسابقات شده؛ باید با عمان و احتمالا چین بازی کنیم. این قرعه این نوید را به ما می دهد که تیم می تواند در میان مدعیان باشد و در میان شانس های قهرمانی.

مرزبان در مورد انتقاداتی که به کی روش وارد شده و همینطور مواضع سرمربی تیم ملی بیان کرد: احترام متقابل باید در مورد سرمربی تیم ملی باشد و برعکس؛ متاسفانه برخی مواقع از طرف برخی رسانه ها و پیشکسوتان فوتبال به کی روش حمله شده و کی روش هم  در این بین اشتباه بزرگی کرد. مهم ترین فاکتور همبستگی که ما باید برای تقویت آن تلاش کنیم.

نباید تسویه حساب های سیاسی اطراف تیم وجود داشته باشد؛ من راجع به این مسئله با عنوان خائنان خاکستری صحبت کردم؛ آنها اطراف تیم هستند.

در نهایت مرزبان حرف هایش در خصوص شرایط مدعیان با توجه به قرعه کشی انجام شده را اینگونه توضیح می دهد: اجازه اشتباه نداریم. از طرفی این مسئله هم هست که هر تیمی برای برنده بودن، باید روز خوبش باشد. هیچ تیمی برتری مطلق ندارد. تیم ما یکی از تیم های مدعی جام است ولی در هر بازی ممکن است اتفاقات زیادی رقم بخورد که سرنوشت جام را تغییر می دهد. مرزبان در نهایت در پاسخ به این سوال که چه نظری در مورد رفتار و صحبت های خیابانی در برنامه شب گذشته شبکه ورزش دارد، عنوان کرد که صحبت های او را ندیده و نمی تواند اظهار نظری در این مورد داشته باشد.