منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم

خدا را شکر که حدادی فر مشت خورد!

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن می گوید در مربی گری به افشین قطبی بدهکار است.

  1. جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۳۱ (۱ سال،۴ ماه قبل)
علیرضا منصوریان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

علیرضا، منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در نشست خبری قبل از بازی با فولاد اظهار کرد: فردا بازی سختی داریم چون برای ما و تیم آقای قطبی و همچنین سایپا رسیدن به رتبه ششم جدول بسیار مهم است و ما می توانیم نیم فصلمان را کامل کنیم. به تیم آقای قطبی خوش آمد می گویم. افشین قطبی را خیلی دوست دارم. در مسیر مربی گری بسیار به من کمک کرده است. به او بدهکار هستم. یکی از لطف های خدا به من این بود که در شروع مربی گری ام به آدم هایی برخورد کردم که فضای علمی برای آن ها مهم بود. قطبی هم یکی از آن ها بود. او یک فرد با دیسیپلین و جنتلمن است. برای من او واقعاً قابل احترام است. او یک شروع برای من بود که من دیگر کار را رها نکردم و ادامه دادم. او مرا وارد فضای علمی کرد. قطبی یک فرد صادق است و من نکته منفی در او ندیدم. در دورانی که در تیم ملی بود بسیار زیاد به پرچم کشورش احترام می گذاشت. امیدوارم که میزبان خوبی برای آن ها باشیم.

او در مورد بازی هم بیان کرد: تیم فولاد خیلی خوب روی زمین بازی می کند و شکلش را پیدا کرده است. صخره خوبی هم مقابل تیم های صدر جدولی بوده است. ما هم از یک تورنمنت خیلی سنگین برگشته ایم و خدا را شکر پرچم دار بودن تیم ما، مایه افتخار ما و مردم ایران است.

منصوریان در مورد فولاد و همچنین تیم خودش هم اظهار کرد: مسیر رشد فولاد زودتر از ما هموار شد. آن ها پرسپولیس را بردند و مسیرشان هموار شد. ما بعداً اضافه شدیم و به همدیگر رسیدیم. ما در نیم فصل دوم با هم رقابت داشتیم اما نیم فصل دوم برای ما یک موفقیت بزرگ است. من هم قطبی را می شناسم که خیلی خوب به تیمش روحیه می دهد و هم از تیم فولاد شناخت داریم. ما تیم های حریف را هم خوب آنالیز می کنیم و هم بازیکنان ما خیلی خوب متوجه این آنالیز می شوند. در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب هستند. ما یک خانواده هستیم و از ثانیه های حضورمان در تیم لذت می بریم. با هم گریه و خوشحالی می کنیم. وقتی یک نفر مصدوم می شود همه بالای سر او هستیم. من از مدیر آکادمی هم خواستم نزدیک ما باشد.

سرمربی ذوب آهن در مورد حواشی اطراف باشگاه هم توضیح داد: من از گوشه و کنار می شنوم. ما یک مدیرعامل باشگاه سرحال و قبراق داریم. از آن طرف یک مدیر کارخانه خوب و سرحال داریم. من فقط یک چیز را می دانم. خیلی از مواقع باید دست های مان در دست همدیگر باشد. امروز روزی است که دست مدیرعامل کارخانه و دست سعید آذری نباید از هم جدا شود. ما در بهترین زمان هستیم. اگر این دست به دست هم حلقه بخورد و دست های دو مدیر ما کل تیم را مثل پدر بغل کند، این تیم خیلی جای رشد دارد. ما جوانان خیلی خوبی داریم. بعضی از آن ها هنوز نتوانسته اند در تیم بازی کنند. این ها فقط حمایت می خواهند. من برادر بازیکنان تیم هستم و می توانم پدر بعضی از بازیکنان هم باشم چون هم سن و سال پسر من هستند. اگر عزیزان دیگر این وسط بدو بدو نکنند من قول می دهم که این دو مدیر می توانند ذوب آهن را به یک نقطه اوج برسانند. پایه تیم ما آماده است. من از شهر اصفهان خیلی خوشم آمده است. من هم مثل شما حواشی را می شنوم ولی دوست ندارم وارد تیمم شود. تیم من سرباز شهر اصفهان است.

او در پاسخ به این پرسش که در صورت برکناری آذری آیا او هم از ذوب آهن جدا می شود، گفت: من به نقطه منفی ماجرا نگاه نمی کنم و همیشه مثبت هستم. چندین بار افتخار این را داشته ایم که مدیرعامل کارخانه حمایتش را از تیم اعلام کرده است. از طرفی آذری یک پای فینال بهترین مدیران لیگ بوده است. دوست ندارم به موضوع منفی فکر کنم. به اتفاقات دو روز پیش فکر می کنم. گل دومی که به الزورا زدیم صد در صد تاکتیکی بود. ما در تمرین آن را انجام داده بودیم. خیلی کم پیش می آید که من بین بازیکنان بالا و پایین بپرم. در رختکن برخلاف همیشه کمی بداخلاق هستم ولی آن روز، روزی بود که من احساس می کردم مردم ایران خوشحال هستند. این تیم با درایت آقای یزدی زاده و آذری به سرمنزل مقصود می رسد.

منصوریان در خصوص اتفاقاً و حواشی آخر بازی تیمش با الزورا که به درگیری هایی منجر شد، گفت: تصویر فیلم برداری ورزشگاه کاملاً مهندسی شده بود. کسانی که کار را تنظیم می کردند شاید یک صدم اتفاقات را نشان دادند. اتفاق از جایی شروع شد که اصلاً در تلویزیون نشان داده نشد. وقتی ما عقب افتادیم بازیکنان الزورا خیلی خودشان را به زمین می زدند. البته آن ها برای برقراری دوباره نظم خیلی تلاش کردند. وقتی فخرالدینی می خواست توپ بگیرد تا بازی را شروع کند آن ها توپ را به او نمی دادند. اوج آن زمانی بود که گل دوم را زدیم و آن ها دیدند که از لیگ قهرمانان در حال حذف هستند. از کوره در رفتند. آن چیزی که ما در ورزشگاه دیدم متفاوت بود با آن چیزی که شما در تلویزیون دیدید. خدا را شکر که قاسم آن مشت را خورد چون اگر نمی خورد سه نفر دیگر نزدیک او بودند تا او را بزنند. سمت نیمکت ما را نشان نمی دادند. به سمت نیمکت ما شیشه نوشابه پرت می کردند. بعد از گل مساوی آن ها به زمین پریدند. برای یک لحظه نزدیک ۲۰ نفر از آن ها درون زمین بودند اما تصاویر سنگ پرت کردن فخرالدینی را نشان داد. من کار او را تأیید نمی کنم. ولی باید بدانیم چه اتفاق افتاده بود. کار ما تدافعی بود. وقتی به شما حمله می کنند نمی توانید بگویید به خاطر قوانین AFC کاری نمی کنم تا با مشت بزنند. وقتی به ایران و ایرانی فحش بدهند شما به هم می ریزید.

ادامه دارد...