واکنش کیهان به اخراج دایی از سایپا

آیا سایپا نمی توانست سه هفته دیگر دایی را تحمل کند و بعد محترمانه عذر او را بخواهد؟ و از آن طرف چرا علی دایی و امثال او در هر باشگاهی که می روند کار خود را در نهایت با دعوا و بی حرمتی و درگیری و ... به پایان می رسانند؟!

  1. شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۴۹ (۱ سال،۴ ماه قبل)
لوگوی روزنامه کیهان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

روزنامه کیهان نوشت: «درباره ماجرای علی دایی و تیم سایپا و اتفاقات ناخوشایند آن که پرده دیگری از وضعیت نابه هنجار حاکم بر فوتبال ما بود، فعلا قصد نداریم به طور مفصل وارد جزئیات آن شویم و در پازلی که عده ای فرصت طلب و شارلاتان و بدخواه این آب و خاک ظلم ستیز راه انداخته اند، بازی کنیم. فقط می خواستیم به این بهانه این نکته را عرض کنیم که این دعواها و حرمت شکنی ها که نفع آن را عناصر بدخواه و جریانات ضد ایرانی می برند و هرگز به نفع ورزش و فوتبال و سلامت اخلاقی جامعه نیست، تا کی قرار است در فوتبال ما به مثابه سوهان روح عمل کند؟

مدیریت های باشگاهی ما کی می خواهند تخصصی و حساب شده و سنجیده عمل کنند و به دست خود ماجرا و سوژه و خوراک برای دشمنان کینه توز این مرز وبوم فراهم آورند و به جای آن که با مدیریت دقیق و دلسوزانه خود به فضای فوتبال و جامعه آرامش و وحدت تزریق کنند، به جو ناآرامی و تشویش و حرمت شکنی دامن بزنند. آیا آنها نمی توانستند سه هفته دیگر دایی را تحمل کنند و بعد محترمانه عذر او را بخواهند؟ و از آن طرف چرا علی دایی و امثال او در هر باشگاهی که می روند کار خود را در نهایت با دعوا و بی حرمتی و درگیری و... به پایان می رسانند؟!

علی دایی که همین چند روز پیش از مسئولان قضایی و امنیتی خواسته بود که برای مبارزه با فساد در فوتبال وارد عمل شوند، چرا با بعضی اظهارات نسنجیده خود که نه اخلاقی بود و نه ورزشی - و بعید هم نیست با تحریک این و آن صورت گرفته باشد - افرادی را زیر سؤال می برد که در روزگاری که او و امثال او در زمین فوتبال بالا و پایین می پریدند و امثال ما نیز زیر کولر نشسته اند و اندر فضائل فوتبال و سلامتی و... قلمفرسایی می کردند، آنها جان بر کف وسط معرکه نبود مقابل دشمن غدار این آب و خاک و این مردم مردانه ایستاده بودند تا برای ما و دایی آرامش و امنیت لازم برای نوشتن و بازی کردن را فراهم آورند...

واقعا که این اتفاقات و ماجراها و این حرمت شکنی ها و سوءمدیریت ها و بداخلاقی ها و خودخواهی ها و... که فضای فوتبال ما را پر کرده است، مایه تاسف و شرمندگی است و معلوم هم نیست که تا کی می خواهد ادامه داشته باشد.»