برتری یک نیمه ماشین سازی برابر پرسپولیس

سرخ ها قهرمانی را تعارف می کنند؟

ینیمه نخست دیدار پرسپولیس و ماشن سازی با یک گل به سود تیم تبریزی پایان یافت.

  1. شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۲:۱۸ (۱ سال،۴ ماه قبل)
پرسپولیس و پاختاکور
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در هفته بیست و نهم و ما قبل آخر لیگ برتر فوتبال ایران، ۸ بازی به طور هم زمان برگزار شد که در مهم ترین دیدار پرسپولیس و ماشین سازی از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود ماشین سازی پایان یافت.

تک گل این نیمه را کویتونگو در دقیقه ۱۴ برای ماشین سازی به ثمر رساند.

نیمه اول را پرسپولیس هجومی آغاز کرد اما در همان ابتدای کار نزدیک بود ماشین سازی با یک اوت دستی به گل برسد که واکنش رادوشوویچ توپ را به کرنر فرستاد. پس از این موقعیت دوباره پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و یک کرنر از روی ضربه کاشته آرام علیپور برای سرخ ها به دست آمد.

کرنر ارسال شده با برخورد به چند بازیکن و به صورت اتفاقی در دهانه دروازه به بودیمیر رسید که این مهاجم کروات در دقیقه ۶ جدی ترین فرصت پرسپولیس را از دست داد و توپ را به بیرون زد.

پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار داشت اما ضدحمله بازیکنان ماشین سازی و اشتباه سیدجلال حسینی، چای کویتونگو با رادوشویچ تک به تک کرد که مهاجم خارجی ماشین سازی به زیبایی و با ضربه ای چیپ دروازه صدرنشین لیگ برتر را باز کرد.

این گل باعث شد تا پرسپولیس کار را هجومی تر از قبل شروع کند و حتی می توانست در دقیقه ۲۰ روی ارسال مهدی ترابی به گل برسد اما ضربه سر کامیابی نیا به شکلی خطرناک به اوت رفت. همچنین ضربه پشت محوطه ترابی در دقیقه ۲۳ راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۲۷ روی حرکت بودیمیر، کنعانی زادگان مجبور به خطا روی این بازیکن شد که داور با کارت زرد او را جریمه کرد. مهدی ترابی باز هم پشت توپ قرار گرفت که ضربه او باز هم به بیرون رفت.

پس از چند حمله نصفه و نیمه، پرسپولیس فرصت گلزنی داشت که شوت سیامک نعمتی در دقیقه ۳۵ با برخورد به مدافع ماشین سازی و تغییر مسیر به تیر دروازه دخسوس برخورد کرد و به گل تبدیل نشد. بعد از آن نیز کرنر پرسپولیسی ها و شوت نورالله ی توسط دخسوس دفع شد تا پرسپولیس از زدن گل در این نیمه عاجز بماند. همچنین سیامک نعمتی فرصت جران گل خورده را داشت که ضربه سر او در دقیقه ۴۴ باز هم به تیر دروازه برخورد کرد.

پس از این تلاش دو تیم فایده نداشت تا پرسپولیسی ها با یک گل و بازنده به رختکن بروند.

دقیقه ۴۵ مهدی شیری با خطا روی بازیکن ماشین سازی کارت زرد گرفت.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور

ترکیب ماشین سازی: فرناندو دخسوس، محمد حسین کنعانی، فرید بهزادی کریمی، مسیح زاهدی، سید محمد خرم الحسینی، عزیز معبودی، احمدرضا زنده روح، سعید مهری، چای کویتونگو (۲۸- احسان تأییدی)، مصطفی سالاری و محمد اهل شاخه