تعارف پرسپولیس به سایر مدعیان

تکلیف قهرمانی به هفته آخر کشید

تساوی پرسپولیس برابر ماشین سازی باعث شد تا تکلیف قهرمان لیگ هجدهم در هفته آخر مشخص شود.

  1. شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۳:۴۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
لیگ قهرمانان آسیا، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و پاختاکور ازبکستان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در هفته بیست و نهم و ما قبل آخر لیگ برتر فوتبال ایران، ۸ بازی به طور هم زمان برگزار شد که در مهم ترین دیدار پرسپولیس و ماشین سازی از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا تکلیف قهرمان لیگ هجدهم به هفته آخر بکشد.

در این دیدار ابتدا ماشین سازی در دقیقه ۱۴ توسط کویتونگو به گل رسید اما در ادامه و در دقیقه ۸۰ علیپور از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند.

نیمه اول

نیمه اول را پرسپولیس هجومی آغاز کرد اما در همان ابتدای کار نزدیک بود ماشین سازی با یک اوت دستی به گل برسد که واکنش رادوشوویچ توپ را به کرنر فرستاد. پس از این موقعیت دوباره پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و یک کرنر از روی ضربه کاشته آرام علیپور برای سرخ ها به دست آمد.

کرنر ارسال شده با برخورد به چند بازیکن و به صورت اتفاقی در دهانه دروازه به بودیمیر رسید که این مهاجم کروات در دقیقه ۶ جدی ترین فرصت پرسپولیس را از دست داد و توپ را به بیرون زد.

پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار داشت اما ضدحمله بازیکنان ماشین سازی و اشتباه سیدجلال حسینی، چای کویتونگو را با رادوشویچ تک به تک کرد که مهاجم خارجی ماشین سازی به زیبایی و با ضربه ای چیپ دروازه صدرنشین لیگ برتر را باز کرد.

این گل باعث شد تا پرسپولیس کار را هجومی تر از قبل دنبال کند و حتی می توانست در دقیقه ۲۰ روی ارسال مهدی ترابی به گل برسد اما ضربه سر کامیابی نیا به شکلی خطرناک به اوت رفت. هم چنین ضربه پشت محوطه ترابی در دقیقه ۲۳ راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۲۷ روی حرکت بودیمیر، کنعانی زادگان مجبور به خطا روی این بازیکن شد که داور با کارت زرد او را جریمه کرد. مهدی ترابی باز هم پشت توپ قرار گرفت که ضربه او باز هم به بیرون رفت.

پس از چند حمله نصفه و نیمه، پرسپولیس فرصت گلزنی داشت که شوت سیامک نعمتی در دقیقه ۳۵ با برخورد به مدافع ماشین سازی و تغییر مسیر به تیر دروازه دخسوس برخورد کرد و به گل تبدیل نشد. بعد از آن نیز کرنر پرسپولیسی ها و شوت نورالله ی توسط دخسوس دفع شد تا پرسپولیس از زدن گل در این نیمه عاجز بماند. هم چنین سیامک نعمتی فرصت جبران گل خورده را داشت که ضربه سر او در دقیقه ۴۴ باز هم به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۴۵ مهدی شیری با خطا روی بازیکن ماشین سازی کارت زرد گرفت.

پس از این تلاش دو تیم فایده نداشت تا پرسپولیسی ها با یک گل و بازنده به رختکن بروند.

نیمه دوم

پرسپولیس در نیمه دوم باز هم بازی را هجومی آغاز کرد و چند فرصت گلزنی ایجاد کرد اما بی دقتی در پاس و ضربه آخر مانع از به ثمر نشستن این فرصت ها شد. در جدی ترین موقعیت ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم، سانتر پرسپولیسی ها با ضربه سر شجاع خلیل زاده همراه شد که دخسوس توپ را دفع کرد و توپ ریباند را مدافع ماشین سازی به خوبی از مقابل پای سیدجلال حسینی دور کرد.

توپ به کرنر رفته در دقیقه ۵۵ به نعمتی رسید که شوت این بازیکن به شکلی خطرناک به بیرون رفت. هم چنین شاگردان برانکو می توانستد در دقیقه ۵۷ به گل برسند که داور در تصمیمی مشکوک آفساید بودیمیر را اعلام کرد.

ایجاد نشدن موقعیت های فراوان، برانکو را وادار کرد تا سروش رفیعی را برای خلاقیت بیش تر در دقیقه ۶۹ به جای سیامک نعمتی به زمین بفرستد.

با وجود به بازی آمدن رفیعی پرسپولیس نتوانست موقعیت جدی تا دقیقه ۷۷ ایجاد کند اما در این دقیقه پاس علیپور به بودیمیر او را در موقعیتی مناسب قرار داد که ضربه بودیمیر به وسط دروازه با واکنش دخسوس همراه شد.

در دقیقه ۸۰ باز هم با حرکت بودیمیر و خطای مدافع ماشین سازی، این مهاجم خارجی را در محوطه جریمه سرنگون کرد تا کوپال ناظمی اعلام پنالتی کند. علیپور پشت این توپ قرار گرفت و بعد از هفته ها توانست در دقیقه ۸۰ گلزنی کند. پس از این گل باز هم پرسپولیس روی دروازه ماشین سازی حمله ور شد و این فرصت را داشت تا در دقیقه ۸۵ توسط نورالله ی به گل برسد اما شوت سرکش این بازیکن از بالای دروازه به بیرئون رفت.

کرنرهای پرسپولیس در لحظات پایانی فایده ای نداشت تا دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دهند. با این تساوی و مساوی سپاهان برابر پدیده، پرسپولیس ۵۸ و سپاهان ۵۵ امتیازی شدند تا تکلیف تیم قهرمان به هفته آخر کشیده شود.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، احمد نورالله ی، سیامک نعمتی (۷۰- سروش رفیعی)، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور

ترکیب ماشین سازی: فرناندو دخسوس، محمد حسین کنعانی، فرید بهزادی کریمی، مسیح زاهدی، سید محمد خرم الحسینی، عزیز معبودی، احمدرضا زنده روح، سعید مهری، چای کویتونگو (۲۸- احسان تأییدی)، مصطفی سالاری و محمد اهل شاخه