مهاجری: اول شرایط بازی جوانمردانه را آماده کنید

خالقی فر خودش رفت

سرمربی ماشین سازی گفت: به بازیکنان من می گویند جوانمردانه بازی کنید. اول شرایط بازی جوانمردانه را آماده کنید. کمیته داوران دقت لازم را برای چینش داوران ندارد.

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۰:۰۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
رضا مهاجری
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز شنبه شب در نشست خبری بعد از بازی با پرسپولیس اظهار کرد: جا دارد به بازیکنانم خسته نباشید بگویم. تلاش زیادی انجام دادند و بازی را تا دقیقه ۸۳ خوب کنترل کردند.

او در پاسخ به سوالی درباره پنالتی ادامه داد: در صحنه گل قبل از بازیکن ما، بازیکن پرسپولیس خطا کرد. من به تیم داوری تبریک می گویم چون کم اشتباه کردند. بازی با نساجی در تبریز یک صحنه بعدتر از این را برای ما همین آقای ناظمی پنالتی نگرفت.

مهاجری در پاسخ به سوال دیگری گفت: بله پرسپولیس موقعیت گل داشت و می توانست بازی را مساوی کند و یا حتی ببرد. ما خوش شانس هم بودیم. باید نیمکت ما را بعد از بازی می دیدید. من اشتباه ها را از سمت داورها نمی بینم و دپارتمان داوری باید دقت کند. به بازیکنان من می گویند جوانمردانه بازی کنید. اول شرایط بازی جوانمردانه را آماده کنید. کمیته داوران دقت لازم را برای چینش داوران ندارد. ما یک تاکتیک خوب اجرا کردیم. می دانستیم دفاع پرسپولیس بالا بازی می کند. امیدوارم هفته پایانی هم مقابل پدیده یک بازی خوب انجام بدهیم و از اعتبار خودمان دفاع کنیم.

مهاجری در مورد تعویض های تیمش هم توضیح داد: من اعتقادی به فوتبال دفاعی ندارم. ما مقابل استقلال هم خوب بازی کردیم. وقتی نه شانس قهرمانی داریم و نه قرار است سقوط کنیم دوست داریم خودمان از فوتبال مان لذت ببریم. اگر جایی هم عقب نشستیم قدرت پرسپولیس باعث آن شد.

سرمربی ماشین سازی در مورد خط خوردن رضا خالقی فر برای بازی با پرسپولیس هم بیان کرد: من سعی کردم احترام او را نگه دارم. آن ها یک مطالباتی از سال های قبل داشتند و راه خوبی را انتخاب نکردند و گفتند اعتصاب کنیم. از این سمت احساس کردم جامعه از ما انتظار دارد جوانمردانه بازی کنیم. اگر بازیکنم را کنار می گذاشتم به تبانی متهم می شدم ولی در روز آخر وقتی به تهران می آمدیم اتفاقی افتاد که اخلاق زیر پا گذاشته شد. وقتی تمرین تمام نشده بود سوار ماشین شد و رفت. من باید چه کار می کردم؟ من باید از اعتبار خودم هم دفاع کنم. بحث، بحث تنبیه انضباطی بود و ما مجبور شدیم که برخورد کنیم تا اعتبار فوتبال ما و شهر ما حفظ شود. اگر خالقی فر این بحث را مطرح نمی کردم من هم چیزی نمی گفتم. او در تمرین با یک بازیکن جوان ما تمرین کرد و بعد از آن از تمرین رفت. او در پاسخ به این پرسش که آیا صحنه ای که دستیارش یک بطری به سمت هواداران پرسپولیس پرتاب کرد را دید یا نه؟ بیان کرد: من این صحنه را ندیدم و اگر یک لحظه غفلت کنم تیمم بازی را وا می دهد. چرا این صحنه را می گوئید؟ چرا در مورد پرسپولیسی ها که توپ را به خاطر مصدومیت کنعانی زادگان بیرون نزدند چیزی نگفتید؟ مهاجری در پایان گفت: همه تیم های مدعی شایسته هستند. ما برابر سه تیم مدعی خارج از خانه بازی کردیم. سال قبل ما برابر پرسپولیس چند موقعیت خوب داشتیم و دقیقه ۵۶ گل خوردیم. تماشاگران آن روز بلایی سر ما آوردند که ما سه گل خوردیم. در این فضا بازی کردن سخت است. روزی که من به ماشین سازی آمدم تیم شرایط خوبی نداشت. سعی کردم نیم فصل اول را مدیریت کنم اما جدا شدن دو بازیکن مقداری توان هجومی ما را کم رد. سعی کردیم بازیکن به تیم بیاوریم. آن ها هم تلاش کردند. فکر می کردم جز ۸ تیم برتر لیگ بشویم که بعضی بازی ها با وجود شایستگی امتیاز از دست دادیم.