تلاش پرسپولیس برای قهرمان نشدن!

هفته هاست پرسپولیس تمام تلاشش را برای قهرمان نشدن می کند اما تیم های تعقیب کننده اجازه نمی دهند! استقلالی ها البته آرام می گویند: به کمک داورها!

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۳:۱۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

احسان محمدی در عصر ایران نوشت: «هفته هاست پرسپولیس تمام تلاشش را برای قهرمان نشدن می کند اما تیم های تعقیب کننده اجازه نمی دهند!» استقلالی ها البته آرام می گویند: به کمک داورها!

هفته بیست و نهم لیگ برتر با هیجان هر چه تمام دنبال شد اما تیم های مدعی با تساوی و تعارف این سریال را تا قسمت سی ام دیدنی کردند. پدیده در مشهد ۱-۱ سپاهان را متوقف کرد. هر دو تیم برای پیروزی اندازه کافی دلیل و بهانه داشتند، بازی گرم و پرشور آغاز شد و با یک پنالتی پدیده جلو افتاد. یحیی گل محمدی خیلی زود پرسپولیسی ها را خوشحال کرد. در این فصل گل محمدی به مراتب از بودیمیر برای قرمزها مفیدتر بوده است!

در ادامه، سپاهان روی تاکتیک توقف ناپذیرش گل زد. سانتر و ضربه سر. درخشش پیام نیازمند دروازه بان جوان سپاهان ستودنی بود. او تا آخرین لحظه با مهارهای فوق العاده هم سپاهان را امیدوار نگه داشت و هم دست پرسپولیس را از جام کوتاه کرد تا شاید در اصفهان با لغزش احتمالی پرسپولیس قهرمانی را جشن بگیرند.

در آبادان شاگردان فرهاد مجیدی مقابل صنعت نفت به تساوی صفر - صفر رسیدند. این شانزدهمین تساوی آبادانی ها بود. یک رکورد! آنها که در ذهن هواداران فوتبال با برزیل و هجوم و گل ذخیره شده اند، از تساوی لذت می برند. در این بازی گل استقلال مردود اعلام شد.

این که توپ از خط رد شده، آفساید بود، داور ندید، کمک اشتباه کرد و … برای درد آبی ها مُسکن نمی شود. سه امتیاز حساس را از دست دادند تا مجیدی این فوتبال را نه «ناپاک» که «کثیف» لقب بدهد. برای درک رنج استقلال فقط باید هوادار این تیم بود.

در تهران، پرسپولیس کُند، خسته و کم اثر بود. آنها این روزها به یک مار بوآی چاق تبدیل شده اند. به ظاهر خطرناک. ۶ بازی پشت سر هم است که نبرده اند، در لیگ به چهار تساوی پی در پی تن داده اند، از ۱۲ امتیاز ممکن فقط ۴ امتیاز گرفته و دو گل زده اند و اگر حریفان کمی دقت می کردند هفته ها بود که پرسپولیس در صدر نمی ماند اما آنها انگار با پرسپولیس مهربان هستند!

در حضور انبوه هواداران، ماشین سازی تنها ضربه به سمت دروازه را به گل تبدیل کرد تا پرسپولیس زیر فشار و به زحمت با پنالتی علی علیپور بازی را به تساوی بکشاند و هنوز اختیار قهرمانی را دست خودش بگیرد. اما آیا این تیم با توقف مقابل پارس جم این کیفیت هفته آخر جام را به سپاهان تقدیم نمی کند؟

در فضای مجازی هواداران سرگرم گلاویز شدن با هم هستند. پرسپولیسی ها معتقدند که داور برایشان پنالتی نگرفته و با یک پرچم و اعلام اشتباه آفساید آنها را از گل محروم کرده است، سپاهانی ها به پنالتی پدیده معترض هستند و استقلالی ها فیلم گل شان به نفت آبادان را هزار بار نگاه کرده اند، نه اوت می بینند، نه آفساید!

پرسپولیس در بدترین زمان ممکن دچار افت شده است. بدشانسی یا شکم سیری، افت روحی یا خستگی بدنی، اسمش را هر چه بگذارید آنها در آزادی هم قادر به شکست ماشین سازی نبودند و اگر داور پنالتی نمی گرفت بعید بود با آن سانترهای کج و معوج به گل برسند. هواداران این تیم می گویند اعتراض باقی تیم ها به داوری منصفانه نیست و چطور ۲۹ هفته اشتباهات داوری جزئی از فوتبال بود و حالا مهندسی شده است؟ اگر قهرمانی می خواستید بازی هایتان را می بردید و نشان می دادید سزاوار صدر هستید. وقتی ما اینجا هستیم یعنی از شما شایسته تریم و...

این جدال ها تا ابد ادامه دارد. از همین حالا هم می شود حدس زد فصل بعد هر اشتباه داوری علیه پرسپولیس از سوی هواداران این تیم این طور تفسیر می شود: «دیگه طاقت دیدن قهرمانی پرسپولیس رو ندارن، مافیای فساد تصمیم گرفته هر جور شده جام رو بده به یک تیم دیگه!»

پنجشنبه ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه همه آرام گرفته اند. هم قهرمان و سهمیه گرفته ها هم آنها که از سقوط نجات یافته اند. پنجشنبه همه این داستان ها تمام می شود. فوتبال و حواشی اش اما تمام شدنی نیست....