ماشین سازی ، تیمی که خودش را باور ندارد

شاگردان رضا مهاجری در بازی مقابل پرسپولیس نشان دادند که توانایی هایشان بیش از جایگاهشان در جدول است.

  1. دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۴:۳۱ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و ماشین سازی تبریز
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تیم ماشین سازی تبریز مقابل پرسپولیس در بیست و نهمین هفته از رقابت های لیگ برتر به میدان رفت و با نتیجه یک بر یک زمین مسابقه را ترک کرد.

این تساوی، هفدهمین بازی ای بود که ماشین سازی تبریز تن به تساوی داد. روند بازی های ماشین سازی در این فصل از لیگ برتر نشان می دهد که این تیم کمترین ریسک را برای پیشرفت در لیگ کرده است و قصد دارد فصل را طوری به پایان برساند که کمترین ضرر را در این مسابقات متحمل شود.

ماشین سازی در این فصل از لیگ برتر ۴ برد داشته است و اگر ۳ برد تیم های قعرنشین نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان را حساب نکنیم، کمترین برد را در لیگ برتر داشته است. همچنین تعداد باخت هایی که این تیم تا اینجای کار متحمل شده است به نسبت تیم های پایین جدولی کمتر شکست خورده است و از این لحاظ با ذوب آهنی که با ۸ باخت در رده ششم قرار دارد برابری می کند.

اما نکته حائز اهمیت، تعداد تساوی های این تیم است. ماشین سازی تبریز با ۱۷ تساوی بیشترین تعداد تساوی را در تیم های حاضر در رقابت های لیگ برتر دارد و این مساله نکته ای نیست که بتوان ساده از آن عبور کرد.

ماشین سازی تبریز در حالی ۱۷ تساوی تا اینجای کار به دست آورده که ۶ بازی آن بدون گل به پایان رسیده است. ۴ تساوی شاگردان رضا مهاجری با گل اول تیم حریف همراه بود و ۶ تساوی هم در حالی به ثبت رسیده که تیم ماشین سازی یک گل یا بیشتر به تیم حریف زده است و از همین ۶ تساوی دو مورد از آن با تیم های بزرگی همچون پرسپولیس و سپاهان بوده است.

شاید یکی از نقاط مثبت تیم ماشین سازی در لیگ برتر بازی این تیم برابر پرسپولیس باشد. این تیم در حالی برای این رقابت حاضر شده بود که پرسپولیس در شرایط روحی و روانی خوبی قرار نداشت و پس از هفته ها ناکامی، به دنبال پیروزی در این بازی و کسب عنوان قهرمانی بود اما ماشین سازی با ارائه یک بازی خوب و نسبتاً شجاعانه توانست گل اول بازی را به ثمر برساند و اگر شانس با آن ها یار بود می توانستند در این بازی به پیروزی برسد.

بازی ماشین سازی برابر پرسپولیس نشان داد که این تیم پتانسیلی فراتر از یک تیم متوسط رو به ضعیف را دارد اما این تیم خودش را باور ندارد. ماشین سازی وقتی می تواند ۷۰ دقیقه از پرسپولیس در ورزشگاه آزادی یک بر صفر پیش باشد، قطعاً می تواند در رقابت های دیگر هم با همین کیفیت ظاهر شود.

اما مسأله ی مهم برای ماشین سازی، مساله راهبرد و هدف این تیم است که باید برای فصل بعد به طور کامل جزئی و دقیق مد نظر قرار بگیرد. تیمی که زیر نظر فرد ثروتمندی همچون محمدرضا زنوزی است قطعاً می تواند تیمی باشد که جایگاهش بالاتر در رده سیزدهم جدول است. در ادامه آن هم باید تفکرات مربی در بطن مسابقات تغییر کند تا از ظرفیت های تیم بااستعدادی همچون ماشین سازی به طور کامل استفاده شود تا در فصل آینده شاهد تیم قدرتمندی تری باشیم.