بازیکنانی که حتی یک درصد قراردادشان را هم نگرفته اند

کارون اروند تیم پرطرفدار خرمشهری است که در اولین فصل از حضور خود در لیگ یک، فصل پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت اما در نهایت توانست در لیگ دسته یک ماندگار شود.

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۴:۱۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
کارون اروند خرمشهر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مدت ها بود در سطح حرفه ای فوتبال ایران نماینده ای از شهر پرخاطره خرمشهر در فوتبال ایران حضور نداشت. شهر خرمشهر به نوبه خود پر از مسائل و چالش های مختلف است و شاید برای مردم این شهر وجود یک تیم خوب و حرفه ای برای از یاد بردن مشکلات و ناملایمات شان بتواند مؤثر عمل کند.

پس از سال های طولانی و در سال ۹۴ تیمی به نام کارون اروند در لیگ دسته دوم کشور ظاهر شد و این نقطه شروعی بود تا مردم خرمشهر دوباره بتوانند برای شهر خودشان در لیگ حرفه ای فوتبال نماینده ای داشته باشند.

کارون اروند خرمشهر دو فصل در لیگ دسته دوم کشور حضور داشت و در فصل ۹۷-۹۶ موفق شد با صدرنشینی در گروه الف لیگ دسته دوم به لیگ آزادگان صعود کند.

شروع کارون اروند خرمشهر در لیگ دسته یک بسیار امیدوارانه بود و این تیم با کسب چند پیروزی و تساوی از تیم های رده بالایی، آینده ای روشنی می دید اما به یک باره همه رشته های این تیم پنبه شد و این تیم در سراشیبی سقوط قرار گرفت.

هفته های آخر لیگ دسته یک شرایط برای کارون اروند بحرانی شده بود و این تیم خرمشهری در خطر سقوط قرار داشت که در نهایت کارون اروند خرمشهر توانست در لیگ یک بماند و با ۲۸ امتیاز در رده چهاردهم قرار بگیرد. کارون اروند تا پایان لیگ دسته یک توانست ۶ برد، ۱۰ مساوی و ۱۳ باخت به دست آورد و با ۱۷ گل زده و ۳۳ گل خورده لیگ دسته یک را به پایان ببرد.

جهانبخش طاهر یکی از بازیکنانی بود که در دوران حضور هومن افاضلی در کارون اروند خرمشهر نقش مؤثری در باقی ماندن این تیم در لیگ دسته یک داشت. او درباره شرایط کارون اروند خرمشهر در فصلی که گذشت اظهار کرد: شرایط کارون اروند خرمشهر در نیم فصل اول بهتر بود و این تیم روند بهتری قرار داشت اما در اواخر نیم فصل اول ۱۳ بازیکن تیم کارون اروند خرمشهر از این تیم جدا شدند و جدایی اکبر میثاقیان موجب شد شیرازه این تیم از هم بپاشد.

او ادامه داد: مجموع این اتفاقات موجب شد تا امکانات باشگاه کمتر شود و کارون اروند خرمشهر در شرایط سخت تری قرار بگیرد. وقتی ۱۳ بازیکنی که روی آن ها حساب می شد از تیم جدا بشوند وضعیت یک تیم سخت تر می شود. ما با دست خالی نیم فصل دوم را آغاز کردیم اما در نهایت با تلاش های بازیکنان و آقای هومن افاضلی موفق شدیم سهمیه خرمشهر را در لیگ یک حفظ کنیم و در لیگ دسته یک باقی بمانیم.

این بازیکن کارون اروند خرمشهر افزود: ما تا این جای کار هنوز یک درصد هم پول نگرفتیم و بدون هیچ پولی برای کارون اروند خرمشهر بازی کردیم. شرایط و امکانات کم باعث شد تا این مساله برای ما پیش بیاید اما قرار است که مبالغ مورد نظر به ما داده شود.

او در پایان گفت: امیدوارم فصل بعد برای کارون اروند خرمشهر فصل بهتری باشد و این فصل تجربه ای باشد تا مسؤولان باشگاه این طور بازیکنان گران قیمت نگیرند تا این اتفاقات نیفتد. از تمام بازیکنان و کادر فنی به ویژه آقای هومن افاضلی تشکر می کنم که بدون دریافت هیچ پولی در باشگاه کار کردند و این تیم را در لیگ یک نگه داشتند.