فریبا: ۷۰ میلیارد برای ویلموتس؟ لابد وضع تاج و ساکت خوب است

یک پیشکسوت فوتبال ایران می گوید امیدوار است تیم ملی با ویلموتس نتیجه بگیرد با این حال رزومه ای که این مربی بلژیکی دارد امیدوار کننده نیست.

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۲:۱۱ (۱ سال،۴ ماه قبل)
بهتاش فریبا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بهتاش فریبا، پیشکسوت فوتبال ایران درباره احتمال انتخاب مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار کرد: ویلموتس سابقه کار در تیم ملی بلژیک را دارد که در چند سال گذشته پیشرفت زیادی داشته و هم در رده باشگاهی و هم در رده فنی بازیکنان درجه یکی در اختیار دارد. شاید او انتخاب خوبی برای تیم ملی باشد و به سبک فوتبال ایران بخورد با این حال سبک فوتبال بلژیک مبتنی بر کارهای فردی بازیکنانی مانند هازارد است که توانایی فنی بالایی دارند.

او در واکنش به اخراج ویلموتس در سه تیمی که به عنوان سرمربی فعالیت کرده، گفت: با این اوصاف بهتر است در اخراجی های ۳ بازی کند. مهم این است که فدراسیون فوتبال گفته بود که سرمربی ای بزرگ تر از کی روش برای تیم ملی انتخاب می کند. آیا ویلموتس بزرگ تر از کی روش است؟ شاید منظورشان از نظر هیکل بوده است. با تمامی این اوصاف نمی خواهم راجع به آینده پیش بینی کنم و امیدوارم این مربی در تیم ملی موفق باشد.

این پیشکسوت فوتبال ایران درباره اخباری مبنی بر پرداخت حقوق ۴.۵ میلیون دلاری به ویلموتس برای سه سال، بیان کرد: لابد وضع آقای تاج و ساکت خوب است که می خواهند ۷۰ میلیارد تومان به ویلموتس بدهند. ما پس از پرداخت این پول، می خواهیم چه خروجی ای با ویلموتس داشته باشیم. در جام جهانی ۲۰۱۸ هم نتوانستیم از گروه صعود کنیم. بنظرم یک مربی ایرانی با حداکثر یک دهم پولی که به ویلموتس می خواهند بدهند، می تواند تیم ملی را به جام جهانی ببرد.

فریبا در ادامه درباره اخباری مبنی بر حضور جواد نکونام در تیم ملی به عنوان دستیار ویلموتس، تصریح کرد: ۱۰۰ درصد باید یک مربی ایرانی در کنار ویلموتس کار کند تا برای ایران آینده سازی صورت گیرد.

او در پایان گفت: آرزوی من این است که تیم ملی همیشه سرپا باشد ولی به قول یکی از دوستان، ویلموتس به جز در بلژیک که دو سال حضور داشت، پس از یک سال اخراج شده است. با این حال همان طور که زمان نشان داد کی روش چه کیفیتی دارد، باید به ویلموتس هم زمان داد. امیدوارم بیاید و با تیم ملی نتیجه بگیرد و یک سال بعد با شما صحبت کنم که در مورد او اشتباه می کردم ولی در حال حاضر رزومه و شرایطش چنین چیزی را نشان نمی دهد.