مباشری: من، فتحی و خطیر از ۶ ماه پیش آماده استعفا هستیم

اسپانسر ما را بدقول کرد

معاون اجرایی باشگاه استقلال می گوید بدقولی هایی که در این مدت صورت گرفته، باعث شد که باشگاه نتواند به بازیکنان پرداختی داشته باشد.

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۳۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
هادی مباشری
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

هادی مباشری، معاون باشگاه استقلال درباره دلایلی که منجر به اعتصاب بازیکنان این باشگاه در اعتراض به دریافت نکردن مطالبات شان، شد، اظهار کرد: اسپانسر باشگاه از ۱۲ فروردین هیچ پولی به ما نداده است. ما با اسپانسر مشکل نداریم. یک شرکت مجری در قالب یک قرارداد با ایرانسل، طبق سررسیدی مشخص و بدون توجه به این که درآمدزایی کرده یا نه به باشگاه استقلال پول باید پرداخت کند اما این شرکت با دلایلی واهی از تاریخ اول اسفند ۹۷ هیچ پرداختی ای به ما نداشته است. آن ها می گویند که مدیران قبلی پیش خور کردند ولی من دقایقی پیش که با آقای ملکی صحبت می کردند او گفت که هیچ پولی پیش خور نشده است.

او افزود: آقای ملکی شاهد است که ما تا تاریخ اول بهمن ۹۷ با این شرکت تسویه حساب کرده بودیم اما پس از آن طبق سررسید به ما پول ندادند و پس از آن سندسازی و فرافکنی کردند. در همین راستا ما از آن ها شکایت کردیم و پیگیر شکایت مان هستیم.

معاون اجرایی باشگاه استقلال در ادامه گفت: تمرین استقلال برای بار اول نبود که با اعتصاب روبه رو می شد، یک بار دیگر هم این اتفاق رخ داده بود. باعث و بانی همه این اعتصاب ها این شرکت است. ما چند وقت هم هست که از طریق وزارت ورزش و جوانان تقاضای حسابرس کردیم تا حسابرس تبادلات مالی بین باشگاه و این شرکت را بررسی کند. قرارداد این شرکت از تاریخ ۱۲/‏۰۵/‏۹۶‬ برقرار شده و در تاریخ ۱۲/‏۰۵/‏۹۸‬ به پایان می رسد. این که در فصل ۹۷-۹۶ چه پول هایی رد و بدل شده، مشخص است. امسال ما سرمان بالاست و می گوئیم هیچ پولی نگرفتیم و اگر چیزی هم گرفته باشیم، حساب هایش مشخص است.

مباشری در پاسخ به این سوال که آیا دریافتی ای از سوی سازمان لیگ داشتند تا بتوانند بخشی از مشکلات را از این طریق حل کنند؟ توضیح داد: سازمان لیگ چند سال است که به هیچ باشگاهی بابت تبلیغات پول نمی دهد و همه ما بدهکار می شویم. بدهی ها هم بابت ۲۰ درصد فرضی بلیت فروشی است. اسپانسر بلیت را می فروشد ولی اطلاعات نمی دهد به همین دلیل سازمان لیگ به صورت چشمی تعداد هواداران را برآورد می کند و ۲۰ درصد خودش را از درآمدهای تبلیغات محیطی کم می کند. موارد دیگری هم بابت درصد قرارداد بازیکنان و جریمه های پشت سر هم کمیته انضباطی که برای درآمدزایی خودش است، وجود دارد که باعث می شود سازمان لیگ همیشه به ما بگوید که شما بدهکار هستید.

او درباره احتمال استعفای علی خطیر، معاون ورزشی استقلال اظهار کرد: آقای خطیر، فتحی و من از ۶ ماه پیش آمادگی استعفا دادن را داشتیم. شما نمی توانید خلاف رود شنا کنید. وقتی جو، سیستم و اسپانسر به این شکل عمل می کنند، وقتی نمی توانیم جواب بازیکن و افکار عمومی را بدهیم با وجود این که صادقانه کار می کنیم، تحت فشار قرار می گیریم.

معاون اجرایی باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا با این اوصاف، باشگاه به بازیکنان حق می دهد، گفت: بازیکن حق و حقوقش را باید بگیرد. ما طی یک ماه گذشته خواب و خوراک نداشتیم و سعی کردیم مذاکره مستقیم با اسپانسرها داشته باشیم. کار سنگینی داشتیم که بتوانیم مشکلات را حل کنیم. قول هایی به ما داده شده بود که به همین ترتیب، مدیرعامل به بازیکنان منعکس کرده بود. ما این وسط بدقول شدیم با این که کوتاهی از سوی اسپانسر بوده است و الان مجبور شدیم وارد دعوای حقوقی بشویم.

مباشری در پایان در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان تا پایان فصل دریافتی خواهند داشت؟ بیان کرد: ما حتی شده پول دستی بگیریم، پول بازیکنان را می دهیم. آقای فتحی و یکی از اعضای هیأت مدیره دنبال این ماجرا هستند که مشکل بازیکنان را حل کنند.