ذوالفقارنسب: ویلموتس به زمان نیاز دارد

مربیان جوان ایرانی باید کنار او باشند

پیشکسوت فوتبال ایران می گوید شاید مارک ویلموتس نتایج خوبی در عرصه سرمربی گری نگرفته باشد اما او نیاز به زمان دارد تا بتواند عملکرد خودش را نشان دهد.

  1. چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۲۹ (۱ سال،۴ ماه قبل)
ذوالفقارنسب
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بیژن ذوالفقار نسب پیشکسوت فوتبال ایران ، درباره انتخاب شدن مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: درست است که فوتبال بلژیک، فوتبال صاحب سبکی است و در اروپا خیلی از کارشناسان و فوتبالیست های بزرگی در آنجا رشد کردند اما نمی شود تنها به این شاخص برای ارزیابی یک سرمربی اکتفا کرد فاکتورها و مسائل دیگری هستند که شایستگی یک سرمربی را نشان می دهد مثل توانایی ها فنی و توانمندی های جامعه شناختی و روان شناختی.

وی ادامه داد: برای ارزیابی یک مربی باید به آمار و نتایج آن مربی مراجعه کرد. من الان نمی توانم بگویم مارک ویلموتس دقیقاً چه ویژگی هایی دارد اما زمان نشان می دهد او چه عملکردی خواهد داشت. او بازیکن بسیار خوبی در سطح اروپا بوده است و در دوران مربی گری خود در چند رده های فوتبال ملی بلژیک سرمربی گری کرده است اما نتایج شاخصی نگرفته است. چنانچه قرارداد خوبی با او منعقد شده باشد و افراد با تجربه ای همراه او باشند می تواند سرمربی خوبی برای تیم ملی ایران باشد.

این پیشکسوت فوتبال در ادامه اظهار کرد: ویلموتس نیاز به زمان دارد. امکانات عوامل بسیار مهمی در عملکرد این سرمربی دارند و با توجه به ویژگی های این مربی و شرایط ما این فرد مناسب ترین گزینه برای سرمربی گری بود.

وی در مورد مبلغ قرارداد که چیزی حدود یک میلیون دلار پیش بینی شده اظهار کرد: این رقم، رقم متعارفی در عرصه بین المللی است شما نباید این رقم را تبدیل به ریال کنید چون در عرصه بین المللی این رقم قرارداد برای این نوع مربیان کاملاً طبیعی و متعارف است.

او افزود: فدراسیون حتماً باید برنامه های خودش را در جزئیات قرار داد با او در نظر بگیرد و باید مربیان جوان ایرانی را برای کسب تجربه در کنار او در نظر بگیرد.

این کارشناس فوتبال در پایان گفت: برای آغاز باید دید که او چه اهداف و نقطه نظراتی دارد و قرار است چه برنامه های برای فوتبال ایران دارد امیدوارم حضور او باعث رشد و اعتلای فوتبال ایران بود.