قرعه کشی روز سوم تکواندو قهرمانی جهان

۳ نماینده ایران رقبایشان را شناختند

قرعه کشی رقابت های سومین روز از بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انجام شد و امیرمحمد بخشی، ناهید کیانی و پریسا جوادی حریفان خود را در این میدان شناختند.

  1. پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۰:۰۶ (۱ سال،۴ ماه قبل)
امیرمحمد بخشی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ منچستر از روز گذشته (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت ماه) با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور در سالن «آرنا» منچستر آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

بر اساس برنامه اعلامی فردا و در سومین روز این رقابت ها مبارزات اوزان ۷۴- کیلوگرم مردان و ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم زنان پیگیری می شود که امیرمحمد بخشی، ناهید کیانی و پریسا جوادی به عنوان نمایندگان ایران در روز سوم هستد.

قرعه کشی این اوزان عصر امروز (پنج شنبه) و پس از مراسم وزن کشی انجام شد و ۳ تکواندوکار ایران حریفان خود را شناختند.

امیرمحمد بخشی نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم ایران، در نخستین گام «میگوئل ترجوس سالاس» از کلمبیا را پیش رو دارد. امیرمحمد در صورت برتری با «کریستین مکنیش» نماینده میزبان دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، برنز بازی های یونیورسیاد ۲۰۱۵ و برنز المپیک جوانان ۲۰۱۴ مبارزه می کند.

ناهید کیانی هوگوپوش وزن ۴۹- کیلوگرم ایران در اولین مبارزه باید «یونیشا رای» از نپال را شکست دهد و در صورت راهیابی به مرحله بعد به مصاف برنده دیدار ازبکستان و اندونزی می‎ رود. «مادینا مانوپوا» از ازبکستان نایب قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ و دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ است. «آکیلا رامانادی» از اندونزی نیز تاکنون موفق به کسب مدال نشده است.

پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم نیز در نخستین گام با «دزیره رولاف» از آمریکا دیدار می‎ کند و در مرحله بعد «پاتریکا آدامکیویسز» تکواندوکار با سابقه لهستانی قهرمان اروپا ۲۰۱۸ و قهرمان و نایب قهرمان نوجوانان اروپا را پیش رو دارد.

تیم ملی ایران در بخش مردان با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان حضور دارد؛ در بخش زنان نیز مهرو کمرانی سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان تیم هستند.

این رقابت های ۱۲G است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می گیرد.