نکیسا: بازی حذفی پرسپولیس - سپاهان بسیار زیبا خواهد شد

دروازه بان پیشین پرسپولیس گفت: سومین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر نشان دهنده بازیکنان خوب، مربی خوب و هواداران بسیار خوب این تیم است.

  1. جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۲:۱۹ (۱ سال،۴ ماه قبل)
قهرمانی پرسپولیس در لیگ هجدهم
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نیما نکیسا، دروازه بان پیشین تیم ملی و پرسپولیس ، درباره سومین قهرمانی پیاپی پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر فوتبال، اظهار کرد: تبریک می گویم به تیم پرسپولیس به خاطر سومین قهرمانی این تیم در لیگ برتر. امیدوارم نظم باشگاهی ما اصلاح شود. بازیکنان در رقابت هایی که پیش رو دارند بسیار زحمت می کشند، اما متأسفانه ما در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نتوانستیم نتیجه بگیریم و از دور گروهی حذف شدیم. شما تیم ذوب آهن را ببینید که از نظام باشگاه داری بهتری برخوردار است و به مرحله حذفی لیگ قهرمان آسیا صعود کرده، اما پرسپولیس و استقلال باید سال ها منتظر باشند تا بتوانند در آسیا مقامی کسب کنند. این مساله ناشی از ایراد نظام باشگاه داری ماست. ما باید به تربیت متخصصان بپردازیم تا بتوانیم شاهد پیشرفت روزافزون فوتبال ایران در عرصه آسیایی باشیم.

او در مورد قهرمانی پرسپولیس گفت: سومین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر نشان دهنده بازیکنان خوب و مربی خوب و هواداران بسیار خوب این تیم است و این مسائل باعث شده پرسپولیس بتواند سومین قهرمانی خود را کسب کند. متأسفانه سپیدرود از دور رقابت های لیگ برتر کنار رفت و به لیگ دسته یک سقوط کرد. این مساله من را خیلی ناراحت کرد چون باید سال ها تیمی مثل سپیدرود صبر کند تا دوباره بتواند به لیگ برتر صعود کند و مردم رشت هم باید سال ها منتظر باشند تا تیم شان به لیگ برتر صعود کند.

این پیشکسوت فوتبال در ادامه اظهار کرد: تیم هایی که در رده های اول جدول لیگ برتر قرار دارند از امکانات بیش تری برخوردار هستند و نظام باشگاه داری بهتری دارند و همین مسائل باعث می شود این تیم ها پروسه راحت تری در لیگ داشته باشند مثل تیم پدیده که توانست اسپانسر خوبی بگیرد و از این فصل از رقابت ها بتواند سهمیه آسیایی را کسب کند، اما هرچی به پایین جدول می رویم تیم هایی را می بینیم که از نظام باشگاه داری و ساختارهای ضعیف تر برخوردار هستند و این مساله باعث می شود این تیم ها به رده های پایین تر سقوط کنند. باید باشگاه ها به دنبال جذب اسپانسرهای خوب و بلندمدت باشند تا از ساختار و نظام باشگاه داری بهتری برخوردار باشند.

نیما نکیسا در مورد نحوه ی برگزاری بازی های این فصل لیگ برتر و کیفیت برگزاری این بازی ها، اظهار کرد: ما در این فصل از لیگ برتر به خاطر بازی های تیم ملی تاخیرهایی داشتیم و برنامه های متعددی که وجود داشت باعث شد تراکم بازی ها مقداری زیاد شود و به لحاظ زمانی دچار مشکل شویم ضمن این که نظم ورزشگاه ها در این فصل از لیگ برتر دچار یکسری ناهنجاری ها و اتفاقات زشتی بود. مسائلی مانند توهین به داور، پرتاب سنگ به داور و حواشی هایی که امسال شاهد آن بودیم و این اتفاقات باید در فوتبال ما کم تر شود، چون به فوتبال ما آسیب می زند.

وی در پایان در مورد وضعیت تیم پرسپولیس در رقابت های جام حذفی و مصاف این تیم با سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی خاطرنشان کرد: این بازی، بازی بسیار زیبایی خواهد شد. سپاهان به دنبال قهرمانی در جام حذفی است چون در این فصل نتوانسته جامی به دست آورد و پرسپولیس هم به دنبال دومین قهرمانی خود در این فصل است که دو تیم در رتبه اول و دوم جدول لیگ برتر قرار دارند و هر دو به دنبال کسب مقام قهرمانی در این مسابقات هستند که جذابیت مسابقه را دو چندان می کنند.