بررسی مناقشه مس و گیتی پسند در کمیته تدوین مقررات

مدعیان فوتسال به دنبال بازیکنان یکدیگر

پرونده اختلاف بین گیتی پسند و مس سونگون در جذب بازیکنان ملی پوش، قرار است در کمیته تدوین مقررات مورد بررسی قرار گیرد.

  1. شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۳۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیدار تیم‌های فوتسال گیتی پسند و مس سونگون
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به گزارش ، باشگاه های مس سونگون و گیتی پسند اصفهان در جریان فصل نقل و انتقالات لیگ ۱۳۹۸ رقابت بی سابقه ای داشته و به مذاکره با بازیکنان یکدیگر پرداختند. مهدی جاوید، مسلم اولادقباد و محمد شجری از گیتی پسند با مس قرارداد داخلی بستند و محمدرضا سنگ سفیدی، حمید احمدی نیز از مس به گیتی پسند رفتند.

اما در این بین، اولادقباد و شجری پیش از امضای قرارداد با مس، با گیتی پسند بسته بودند. سعید احمد عباسی نیز پیش از تمدید با گیتی پسند با مس سونگون قرارداد بسته بود. حال دو باشگاه شکایت مشابه از یکدیگر دارند. در این میان سازمان لیگ فوتسال معتقد است قرارداد داخلی اعتبار ندارد و بازیکنان تا زمان ثبت در هیأت فوتبال، به صورت رسمی بازیکن یک تیم محسوب نمی شوند اما باشگاه گیتی پسند اعتقاد دیگری دارد.

سید مجتبی طباطبایی، مدیر حقوقی و کمیته انضباطی باشگاه گیتی پسند در گفت وگو با ، درباره این موضوع توضیح داد: به استناد بند ۱۳ ماده یک آئین نامه نقل و انتقالات فیفا و ماده "۱۳" و بند "۱۰" ماده "۱۹" آئین نامه نقل فدراسیون فوتبال، قرارداد داخلی به محض امضا بین بازیکن و باشگاه، معتبر و لازم الاجراست و ثبت قراردادها در هیأت فوتبال صرفاً جهت گرفتن کارت بازی است.

او افزود: بنده با آقای آرش جابری، دبیر سازمان لیگ فوتسال صحبتی داشتم و او به مصوبه ای اشاره کرد که جای تأسف دارد. متأسفانه سازمان لیگ فوتسال به صورت ایالت خود مختار در سال ۱۳۹۲ مصوبه ای از هیأت رئیسه گرفته و براساس آن، قرارداد داخلی را نامعتبر می داند. اما فوتبال این طور نیست. اتفاقی که برای مهدی طارمی افتاد و منجر به محرومیت او شد، پیرامون همین موضوع بود.

طباطبایی هم چنین عنوان کرد: گیتی پسند هفته پیش به دبیرکل فدراسیون فوتبال موضوع خلاف بودن این مصوبه را اعلام کرد و ما از دبیر کل خواستیم موضوع را به کمیته تدوین مقررات ارجاع دهد. منتظریم که جواب دکتر براتی را دریافت کنیم.

مدیر حقوقی و کمیته انضباطی باشگاه گیتی پسند در پاسخ به این پرسش که اگر قرارداد داخلی اعتبار داشته باشد، گیتی پسند نیز سعید احمد عباسی را باید به مس بدهد، در این باره توضیح داد: در جریان این که عباسی با مس چه قراردادی بسته نیستم اما این را می دانم که این بازیکن قرارداد دو ساله با گیتی پسند داشته است. اگر فدراسیون فوتبال قرارداد داخلی را معتبر بداند، قراردادی که در تاریخ زودتری بسته شده، ارجح است. هم چنین بازیکنی که با وجود داشتن قرارداد داخلی با باشگاهی، با تیم دیگری قرارداد می بندد، از سوی فدراسیون فوتبال محروم می شود.