ضعف های اساسی استقلال مقابل العین که کار دستش نداد!

پیشکسوت استقلال معتقد است این تیم با این که مقابل العین به پیروزی رسید اما ضعف های مهمی در بازی با حریف اماراتی از خود نشان داد.

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۱:۲۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
سعید مراغه‌چیان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سعید مراغه چیان، پیشکسوت استقلال ، درباره پیروزی آبی پوشان مقابل العین اظهار کرد: استقلال پس از این که در نیمه اول گل خورد از شروع مجدد و ضعف دفاعی العین استفاده کرد و به گل رسید. گل دوم هم پاتوسی پاس به عقب خوبی داد که تبریزی به گل تبدیل کرد. استقلال در نیمه دوم از نظر قوای بدنی ضعف داشت و سازمان دفاعی و نظم تاکتیکی نداشت. همچنین بازیکنان در نبردهای تن به تن برتری نداشتند و پاس های پر اشتباهی به یکدیگر می دادند. نکته منفی دیگر در بازی استقلال هم عدم بازیخوانی تیم حریف بود.

او افزود: العین در نیمه دوم وسط زمین را اختیار داشت و از چپ و راست حملات زیادی روی دروازه استقلال ایجاد کرد از طرفی استقلال دفاع پوششی خوبی انجام نداد و باعث شد روی دروازه حسینی خطر ایجاد شود. استقلال نظم تیمی و دفاعی نداشت. ما اصلاً شوت زن در استقلال نداریم، البته در فوتبال ما این موضوع کم دیده می شود. شوت های از راه های دور است که می تواند زمانی که بازی گره خورده، تعیین کننده باشند.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره پنالتی از دست رفته این تیم بیان کرد: ما پنالتی زن خوبی نداریم و فکر می کنم شرایط روحی و روانی بدی برای پنالتی زن های استقلال به خاطر از دست رفتن پنالتی های قبلی ایجاد شده است.

مراغه چیان در ادامه درباره فرهاد مجیدی گفت: فرهاد مجیدی جوان باشخصیت و خوبی است اما به هر حال تیم استقلال تیم بزرگی است و نباید به این زودی ها سرمربی گری این تیم را قبول می کرد. البته خودش این نکات را قبلاً گفته و خوشحالم که این چیزها را خودش متوجه می شود ولی نمی دانم چرا این مسئولیت را قبول کرد. در پرسپولیس می بینیم که کریم باقری چند سال دستیار برانکو است و ادعایی هم ندارد. مجیدی نباید سرمربی گری استقلال را در این شرایط قبول می کرد.

او با انتقاد از وضعیت چند سال اخیر استقلال تصریح کرد: نمی دانم چرا یک مقدار استقلال را کوچک می کنند. پرسپولیس چهارسال است که بهترین مربی را آورده و قهرمان شدند. به نظرم اگر شفر می ماند، می توانستیم اول یا دوم شویم. مگر در این پنج بازی چه اتفاقی رخ می داد که او را برکنار کردند؟ باید به او اجازه ادامه کار می دادند و پس از پایان لیگ تصمیم می گرفتند.