ماشین سازی تبریز، سلطان تساوی لیگ هجدهم

ماشین سازی تبریز توانست بیش ترین تساوی را در بین تیم های هجدهمین دوره از مسابقات لیگ برتر فوتبال به دست آورد و با یک سیر بدون تزلزل با ۲۹ امتیاز در رده سیزدهم جدول لیگ برتر قرار بگیرد.

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۴:۴۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال - دیدار تیم های استقلال تهران و ماشین سازی تبریز
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تیم ماشین سازی تبریز که در دسته اول لیگ حضور داشت در فصل هجدهم رقابت های لیگ برتر جایگزین گسترش فولاد تبریز شد. هر چند این تغییر فقط در نام دو باشگاه صورت گرفت و عملاً همان کادر و بازیکنان گسترش فولاد در تیم ماشین سازی شروع به کار کردند.

در این فصل، باشگاه ماشین سازی که تحت مالکیت محمدرضا زنوزی بود هم چون تراکتورسازی، برای آماده سازی بازیکنانی را در اختیار گرفت که از شاخص ترین آن ها می توان به حسین کنعانی زادگان اشاره کرد.

در آغاز مسابقات، فیروز کریمی که هدایت گسترش فولاد را بر عهده داشت، در لیگ هجدهم هم نیمکت هدایت ماشین سازی را در اختیار داشت اما بعد از گذشت پنج هفته و کسب چهار تساوی و یک باخت و قرارگیری در رتبه سیزدهم جدول از سمت خود کنار رفت و جای خود را به رضا مهاجری داد.

رضا مهاجری تا پایان نیم فصل اول در ده بازی پیش روی خود یک برد، ۲ باخت و ۷ تساوی به دست آورد و با ۱۴ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار گرفت. آن ها در بازه ی نقل و انتقالات نیم فصل برای تقویت بیش تر تیم خود نفراتی هم چون احسان علوان زاده و جای کویتونگو اسکاتلندی را به ماشین سازی اضافه کردند.

ماشین سازی تبریز در نیم فصل دوم هم عملکردی مشابه نسبت به نیم فصل اول داشت و با کسب سه برد، ۶ باخت و ۶ تساوی در رده سیزدهم جدول باقی ماند. رضا مهاجری در دوره حضور خود در ماشین سازی موفق شد ۲۵ امتیاز از ۲۴ بازی به دست آورد که آمار متوسطی برای یک سرمربی به حساب می آید.

ماشین سازی در لیگ هجدهم توانست یک رکورد از خود بر جای بگذارد و با ۱۷ تساوی، بیش ترین تساوی را در تیم های حاضر در لیگ هجدهم به دست آورد اما نتوانست رکورد مس کرمان در لیگ سیزدهم را که ۱۹ تساوی به دست آورده بود را بزند.

شاگردان رضا مهاجری در این فصل لیگ برتر در بازی های خارج از خانه نسبتاً عملکرد بهتری داشتند. آن ها در خانه خود ۲ برد، ۷ تساوی، ۶ باخت و ۱۴ امتیاز کسب کردند اما در بازی های خارج از خانه ۲ برد، ۱۰ مساوی، ۳ باخت و ۱۶ امتیاز به دست آوردند که این نشان دهنده این است که ماشین سازی در بازی های خارج از خانه خود موفق تر بوده است.

هم چنین این تیم در فصل هجدهم رقابت های لیگ برتر در مقابل دو تیم دبل کند. ماشین سازی در برابر پارس جنوبی جم موفق شد هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت به پیروزی برسد و همین طور مقابل تراکتورسازی تبریز هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت شکست بخورد.