تکلیف گروه های سوم و چهارم لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

تیم ازبکستانی پاختاکور با قبول شکست برابر الاهلی عربستان از صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان بازماند.

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۱۱ (۱ سال،۴ ماه قبل)
الاهلی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب آسیا برگزار شد و ابتدا در اولین دیدار پرسپولیس و السد از ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند که پرسپولیس با دو گل قهرمان قطر را شکست داد. مهدی ترابی (دقیقه ۱۷) و علی علیپور (دقیقه ۶۸) برای پرسپولیس گل زدند.

در دیگر دیدار این گروه الاهلی عربستان در خانه توانست پاختاکور را شکست دهد. این تیم عربستانی که در میانه های راه فوساتی سرمربی خود را برکنار کرد، توانست با گل های عمر سومه و عبدالرحمان در مقابل تک گل ایگور سرگئیف پاختاکور را شکست دهد و به مرحله بعد راه یابد.

همچنین استقلال توانست العین امارات را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد. به این ترتیب العین برای اولین بار در تاریخ خود بدون کسب برد در یک فصل لیگ قهرمانان، از دور رقابت ها کنار رفت.

محمد دانشگر و مرتضی تبریزی برای استقلال و مارکوس برگ برای العین گلزنی کردند.

آیاندا پاتوسی نیز یک ضربه پنالتی را در این دیدار از دست داد. استقلال که با از دست دادن ۴ ضربه پنالتی در لیگ هجدهم، پنالتی خراب کن ترین تیم لیگ بود، در آسیا نیز نشان داد که این رکورد منفی را تغییر نداده است.

هم چنین دیدار الدحیل و الهلال نیز با تساوی دو بر دو به پایان رسید تا تیم عربستانی به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شود و الدحیل به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد. گومیس هر دو گل الهلال را به ثمر رساند و یوسف العربی و مونیر نیز برای الدحیل گلزنی کردند.

سایر بازی های این مرحله از رقابت ها امروز و فردا برگزار می شود ولی دیدار ذوب آهن و النصر که قرار بود امروز سه شنبه برگزار شود، لغو شده است.