حلالی: چنین بازی خوب و راحتی از پرسپولیس ندیده بودم

تیم به مهاجم نیاز دارد

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس می گوید بازیکنان این تیم باید در بازی های آینده خود اعتماد به نفس و خودباوری بیشتری داشته باشند تا مثل بازی برابر السد بازی خوب و راحتی ارائه دهند.

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۱:۱۶ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و السد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اسماعیل حلالی، پیشکسوت فوتبال پرسپولیس ، درباره پیروزی پرسپولیس مقابل السد در آخرین بازی مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پرسپولیس در همان اولین بازی که در لیگ قهرمانان آسیا داشت، به خاطر خستگی مفرط نتوانست آن کیفیت لازم را ارائه کند. ما از همان ابتدا هر چند دقیقه یک بار موقعیت هایی را ایجاد می کردیم اما نتوانستیم به گل دست یابیم ولی داور هم به تیم رقیب کمک می کرد و چند گل آفساید را به نفع حریفان گرفت. ما از همان روز اول بدشانسی و خستگی هایی داشتیم که اجازه نداد آن کیفیتی که باید داشته باشیم را در زمین به نمایش بگذاریم. ما باید بازی قبل مقابل پاختاکور را می بردیم اما به دلایلی نتوانستیم آن بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم و از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدیم.

او ادامه داد: پرسپولیس وقتی قهرمان لیگ برتر شد، در این بازی بدون استرس ظاهر شد و همین طور سرحال تر به میدان آمد و توانست بازی بسیار خوبی ارائه دهد. باید بازیکنانمان به این سطح از حرفه ای بودن برسند که هر چقدر بازی سخت تر شود، اعتماد به نفس بیشتر و استرس کمتری داشته باشند. من به خاطر بازی امروز واقعاً لذت بردم و چنین بازی خوب و راحتی از بازیکنان پرسپولیس ندیده بودم.

این پیشکسوت پرسپولیس در ادامه اضافه کرد: پاس کاری بازیکنان پرسپولیس از بیرانوند شروع می شد و این دروازه بان پاس های ۴۰ متری می داد. چرا ما در بازی های لیگ شاهد چنین پاس هایی نیستیم؟ لیگی که ۱,۰۰۰ میلیارد تومان ارزش مالی دارد، نباید چنین تاکتیک هایی در آن لیگ پیاده شود. این مساله نشان دهنده اعتماد به نفس بازیکنان بود و باید چنین باوری در بازی های لیگ و رقابت های داخلی نیز دیده شود. باید آموزش درستی در فوتبال های پایه داده شود تا بازیکنان در مقطع بزرگسال به این خودباوری رسیده باشند. من از دیدن بازی امروز امیدوار شدم تا بتوانیم جام حذفی را کسب کنیم.

او در مورد خداحافظی ژاوی و آخرین بازی او در رقابت های حرفه ای خاطر نشان کرد: ژاوی، بارسا و رئال ندارد. برخی از بازیکنان همچون ژاوی و کاسیاس این ویژگی همه گیر را دارند. ژاوی در طول مدتی که فوتبال بازی کرد فقط به دنبال فوتبال بود و هیچ حاشیه ای نداشت. برای او آرزوی موفقیت می کنم. ژاوی باید الگوی دیگران برای فوتبالیست ها باشد. به نظر من مراسم خداحافظی او، مراسم خوبی بود و برخی از تماشاگران هم به خاطر این بازیکن به استادیوم آزادی آمده بودند.

حلالی در مورد چشم انداز آینده پرسپولیس و برنامه ریزی که این تیم باید برای آینده انجام دهد، در این رابطه توضیح داد: این مساله به تفکرات سرمربی بازمی گردد اما ما باید در دفاع چپ و راست بازیکنانی را در اختیار بگیریم. محمد نادری در دفاع چپ به شکل خوبی فوتبال بازی می کند اما به نظر من او یک دفاع وسط تمام عیار است. منظور من از دفاع راست خوب مثل صادق محرمی است که یک جوان دونده بود و تاثیر بسیار خوبی روی بازی می گذاشت. ما همچنین باید ۱۰۰ درصد به دنبال یک مهاجم خوب باشیم. بودیمیر توانایی های فردی خوبی دارد. او یک ویژگی بسیار خوبی دارد که مهاجمان ما در لیگ برتر ندارند. آن هم توانایی نگه داشتن توپ است ولی بالا بودن سن او باعث شده که تحرک کمی داشته باشد و در مقاطعی از بازی با ایجاد شدن تجمع بازی جریان خود را از دست بدهد. ما همچنین یک بازیکن بازی ساز می خواهیم که توپ را گردش بدهد و پاس های موثری بدهد. ما در حوزه دروازه بان مشکلی نداریم اگر بیرانوند ترانسفر نشود ما در پست دروازه بان خللی نداریم. به نظرم تا زمانی که بیرانوند در پرسپولیس است باید دروازه بانان تیم امیدمان را به عنوان دروازه بان های دوم و سوم قرار دهیم تا خوب تمرین کنند و پرورش یابند که اگر بیرانوند از این تیم رفت آنها آمادگی خوبی برای جانشینی او داشته باشند.