واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به شایعه بیماری خونی ویلموتس: تست می گیریم!

سرپرست دبیرکلی فدراسیون به خبر منتشر شده در برخی از مطبوعات مبنی بر ابتلای ویلموتس به بیماری خونی و عدم امکان حضور مداوم در ایران واکنش نشان داد.

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۳:۰۴ (۱ سال،۴ ماه قبل)
حضور مارک ویلموتس در استایوم آزادی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ابراهیم شکوری درباره روند مذاکره با مارک ویلموتس و عقد قرارداد با این مربی برای هدایت تیم ملی ایران گفت: در مراحل پایانی قرارداد هستیم. امیدوارم طی روزهای آتی قرارداد نهایی شود و حامل خبرهای خوبی باشیم.

نقاط ضعف و قوت سرمربی و کادرفنی سابق را بررسی کردیم

او در برنامه تلویزیونی "صبح بخیر" درباره سفر مسئولان فدراسیون به بلژیک گفت: چندین ماه است که درگیر قرارداد هستیم. جا دارد از کی روش به خاطر هشت سال حضور در تیم ملی ایران و به دست آوردن موفقیت های گوناگون تشکر کنیم. ما فرآیندی را با هدف انتخاب یک سرمربی خوب و مناسب شروع کردیم. اولین کار بررسی نقاط ضعف و قوت مربی و کادرفنی قبلی و بررسی فرصت ها و تهدیدها بود.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در انتخاب مربی به خواسته مردم هم توجه شده است، یادآور شد: با توجه به اینکه در فضای مجازی هستیم، بازخورد نظرات مردم مشخص بود. خواسته آنان را رصد کردیم و کنار هم قراردادیم و یکسری شاخصه ها را هم در نظر گرفتیم.

مردم خواستار فوتبال هجومی بودند

او در واکنش به این سوال که آیا احساس کردند مردم خواستار جدایی کی روش از تیم ملی هستند، گفت: مردم به دنبال یک سبک جدید بودند. تیم ملی از نظر ساختار دفاعی خیلی خوب بود اما چیزی که از نظرات مردم فهمیدیم این بود که مردم از نتایجمان در جام جهانی راضی بودند اما مردم دوست داشتند تیم ملی هجومی بازی کند.

شکوری ادامه داد: مهارت های فردی، مدیریتی، روان شناختی، ارتباطی و فاسفه مربیگری و دوران بازیگری مربیان را در نظر گرفتیم و با این معیارها سراغ مربیان رفتیم. با توجه به شرایط سخت اقتصادی و مسائل مختلف با مربیان متعددی مذاکره کردیم.

حضور زیدان در ایران محال است

او درباره مذاکره با زیدان و مورینیو برای هدایت تیم ملی که توسط مازیار ناظمی مدیر اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان منتشر شده است، اظهار کرد: اگر منطقی، فنی و ورزشی فکر کنیم، زیدان رقم مشخصی دارد. با رقم دریاقتی او محال است او را به ایران بیاوریم. یکسری صحبت ها شد ولی منطقی نبود. آقای ناظمی نظر شخصی خودش را گفت.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره مبلغ قرارداد زیدان برای یک فصل گفت: رقم قرارداد زیدان در رئال مادرید ۲۶ میلیون دلار است. این رقم تقریبی است. مربیان در این سطح، بهترین های دنیا هستند و رقم مشخصی دارند. اگر از نظر مالی هم در شرایط مساعدی بودیم، پرداخت چنین مبلغی به زیدان منطقی نبود.

شکوری درباره محل توافق و اختلاف با مارک ویلموتس در عقد قرارداد اظهار کرد: نکات مهم مبلغ قرارداد، مدت و شرایط حضور او در ایران است. ما روی بندهای قرارداد کار می کنیم. حضور او در تیم ملی ایران هنوز نهایی نشده و قراردادی نبسته ایم. تیم مذاکره کننده با او و دستیارانش رایزنی می کند.

وی درباره مبلغ پیشنهادی به مارک ویلموتس نیز تاکید کرد: یکی از مفاد قرارداد، محرمانه بودن است. اگر او رضایت داشت، مبلغ را اعلام می کنیم.

ابتلای ویلموتس به بیماری خونی؟ از او تست می گیریم

او درباره خبری منتشره شده در برخی از مطبوعات مبنی بیماری خونی ویلموتس و امکان حضور مقطعی او در ایران به همین دلیل گفت: این قضیه را برای اولین بار می شنوم اما متاسفانه هر کسی هر خبری را منتشر می کند. فکر نمی کنم چنین چیزی باشد. قبل از قرارداد یکسری تست ها از او گرفته می شود. هر مربی که وارد ایران می شود تست هایی را می دهد.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره تصور ویلموتس از ایران گفت: تصورها از ایران متفاوت از چیزی است که صحت دارد. او بعد از دیدن ایران و گشت زدن در تهران و دیدن نقاط دیدنی شهر نظرش عوض شد. او ابتدا از مرکز ملی فوتبال دیدن کرد و مورد استقبال قرار داد.

شکوری خاطرنشان کرد: قرارداد او هنوز نهایی نشده ولی از نظر اخلاقی و رفتاری خیلی خونگرم است و فکر می کنم در صورت نهایی شدن قرارداد به فوتبال ما کمک می کند. با توجه به فشارهای ناجوانمردانه به ایران، وقتی ویلموتس به ایران آمد نظرش عوض شد. امکان دارد در آینده نزدیک خانواده اش را به ایران بیاورد. با این حال اگر ویلموتس هم نهایی نشود، مربیان دیگر را هم به ایران می آوریم.

تکرار خاطره کلمنته درباره ویلومتس؟

شکوری در واکنش به این سوال که امکان دارد ویلموتس هم همانند خاویر کلمنته بعد از بازدید از ایران و به توافق نرسیدن با تیم ملی، از عقد قرارداد صرف نظر کند، گفت: سعی کردیم در آرامش او را به ایران بیاوریم و در فضای دوستانه و صادقانه یک قرارداد خوبی و حرفه ای ببندیم که به نفع تیم ملی کشورمان باشد و تیم ملی با اقتدار بازی کند.