سپاهان؛ تیمی که از این رو به آن رو شد

با مشاهده عملکرد سپاهاهان در فصل ۹۸-۹۷ متوجه می شویم این تیم با تغییر سرمربی خود و جذب بازیکنان بزرگ موفق شد عملکرد بد فصول قبل خود را جبران کند و تا آخرین بازی فصل شانس قهرمانی داشته باشد. این نتیجه را اگر با وضعیت سپاهان در فصل قبل که خطر سقوط به دسته اول را هم احساس می کرد مقایسه کنیم متوجه کار فوق العاده این تیم می شویم.

  1. چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۲:۲۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و استقلال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سپاهان این فصل با فصل پیش زمین تا آسمان تفاوت دارد. تیمی که برای بقا می جنگید، در این فصل تا آخرین روز لیگ شانس قهرمانی داشت. رسیدن از رتبه چهاردهم جدول در فصل پیش به رتبه دوم در این فصل خودش گویای همه چیز است اما سپاهان در این فصل در بیش تر زمینه ها از بقیه تیم ها حداقل به لحاظ آماری برتر بود.

سپاهان در این فصل ۴۶ گل به ثمر رساند که ۱۵ گل از فصل قبل بیش تر بود. هم چنین تعداد گل های خورده این تیم در این فصل ۲۰ گل بود اما در فصل قبل ۳۴ بار دروازه زردپوشان باز شد.

۱۳ شکست سپاهان در فصل پیش در این فصل به عدد ۲ رسید که تغییر بسیار قابل توجهی است.

هم چنین در آمارهای فردی هم بازیکنان سپاهان فصل درخشانی را پشت سر گذاشتند. آقای گل لیگ یعنی کی روش استنلی با ۱۶ گل از سپاهان بود. هم چنین محمد کریمی هافبک این تیم با ۸ پاس گل بهترین آمار را در این زمینه در لیگ ثبت کرده است. سعید آقایی نیز با ۶ پاس گل در رده سوم قرار گرفت.

زردپوشان اصفهان یک رکورد جالب توجه دیگر هم در این فصل ثبت کردند. آن ها با شکست نخوردن در ۱۷ بازی متوالی موفق شدند رکورد قبلی که متعلق به پرسپولیس با ۱۶ بازی بدون شکست بود را به نام خود بنویسند.

امیر قلعه نویی سرمربی این تیم در طول فصل بارها عنوان کرد که تیمش از لحاظ بودجه در جایگاه پنجم لیگ قرار می گیرد. صرف نظر از درست یا غلط بودن این مطلب باید گفت که سپاهان اگر شاکله تیمش را حفظ کند و بازیکنان بزرگی دیگری جذب کند می تواند فصل آینده از این فصل هم خطرناک تر ظاهر شود. آن ها باید در لیگ قهرمانان آسیا هم بعد از ۴ سال حضور پیدا کنند که همین امر ضرورت تقویت این تیم را دو چندان می کند.