ویلموتس دست پر به ایران می آید؟

رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تشکیل اردوی تیم ملی ارائه کرد.

  1. جمعه ۳ خرداد ۹۸ ساعت ۰۰:۱۲ (۱ سال،۴ ماه قبل)
مارک ویلموتس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مهدی تاج و مارک ویلموتس نهایتاً روز چهارشنبه به توافق و عقد قرارداد رسمی دست یافتند تا این سرمربی بلژیکی به مدت سه سال هدایت ایران را بر عهده گیرد.

نخستین ماموریت ویلموتس در ایران، آماده کردن تیم ملی ایران برای دیدار با تیم های سوریه و کره جنوبی است اما او روز سه شنبه وارد تهران می شود و تنها ۹ روز برای اعلام فهرست بازیکنان، تشکیل اردو و نهایتاً بازی دوستانه با سوریه فرصت دارد.

این مدت زمان کوتاه در کنار مسائل لجستیکی و انتخاب دستیاران ایرانی از جمله کادر پزشکی و فنی وقت بسیار کمی را در اختیار ویلموتس قرار داده است.

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در باره این مدت زمان کوتاه ارائه کرده است.او گفت که ویلموتس دوشنبه یا نهایتاً سه شنبه به ایران می آید و فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی را هم با خودش می آورد.

البته هنوز مشخص نیست که ویلموتس فهرست تیم ملی را بر چه مبنایی اعلام خواهد کرد چرا که او نه تنها بازی های لیگ برتر و لژیونرهای ایرانی را ندیده بلکه دستیار ایرانی هم ندارد که او برای اردوی نخست تیم ملی این کار را انجام دهد.

این امکان وجود دارد که او فهرست تیم ملی برای جام ملت های آسیا را به تیم ملی دعوت کند و فعلاً به بررسی بازیکنان موجود بپردازد و در آینده بازیکنان شایسته و مدنظر خودش را به تیم ملی فراخواند.

تاج مطابق قرارداد مبنی بر حضور دستیارهای ایرانی روی نیمکت تیم ملی، چندین گزینه مختلف را هم به ویلموتس معرفی کرده تا او با بررسی رزومه آن ها، دستیارهایش را انتخاب کند.

نخستین بازی تیم ملی روز پنج شنبه، ۱۶ خرداد همزمان با عید سعید فطر در تهران با تیم ملی سوریه برگزار می شود و سپس تیم ملی باید به کره جنوبی برود و با تیم ملی این کشور دیدار کند.