سازوکار عجیب بلیت فروشی در بازی های نساجی

یک مقام مسوول: در شهر خودمان غریب هستیم

سخنگوی باشگاه نساجی قائم شهر با بیان این که ساده ترین محل درآمد تیم ها بلیت فروشی است که تاکنون ما درباره آن تحمل به خرج دادیم، گفت: مقابل پدیده بیش از ۹ هزار نفر تماشاگر داشتیم. بلیت فروشی هم اینترنتی انجام شد اما گفتند ۴ هزار بلیت فروخته شده است. بین اعداد ما و ارقام اعلام شده ۳ هزار تا اختلاف وجود داشت.

  1. یکشنبه ۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۳۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
دیدار تیم‌های نساجی قائمشهر و سپیدرودرشت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

میلاد مهدی، نماینده تام الاختیار مالکان و سخنگوی باشگاه نساجی قائم شهر ، با اشاره به تغییر و تحولات در کادر فنی این تیم در طول فصل گذشته اظهار کرد: هیچ باشگاهی دنبال تغییر کادر فنی خودش نیست. هر تیمی با یک سیاست و رویکردی فصل را شروع می کند اما وقتی این برنامه میسر نشود، امکان ادامه همکاری وجود نخواهد داشت. او با اشاره به قطع همکاری جواد نکونام با این باشگاه در اواسط فصل گذشته ادامه داد: در دوره نخست درخواست نکونام برای خروج از تیم، چاره ای جز قبول آن نداشتیم. ما خاطره خوشی با کادر فنی آقای نکونام در صعود به لیگ برتر داشتیم. بدنه مدیریتی و هواداران او را دوست داشتند. سخنگوی باشگاه نساجی یادآور شد: در نیم فصل تصمیم بر این شد که مجید جلالی و کادر فنی جدید انتخاب شوند. مدت زمان این قرارداد تا پایان فصل بود و خود به خود قرارداد به پایان رسیده است. نماینده تام الاختیار مالکان باشگاه نساجی قائم شهر با بیان این که مالکان این تیم رابطه بسیار خوبی با هم دارند، گفت: باشگاه کاملاً خصوصی است. ۶۰ درصد سهام باشگاه در اختیار فرهاد صنیعی فر و ۴۰ درصد در اختیار رضا حدادیان است. هر دو مالک در فضای خوب و صمیمانه ای کار را ادامه می دهند. آن ها برنامه هایی برای آینده باشگاه دارند که مشروط به حمایت مسؤولان استان است. وی ادامه داد: در حال حاضر مساله و نقصانی در این مسیر وجود ندارد. اگر در فصل آینده مسؤولان استانی، مدیران شهرستان قائم شهر و نمایندگان شهرستان و استان حمایت صحیحی انجام ندهند، هیچ انگیزه ای برای ادامه تیم داری در بخش خصوصی نمی ماند. در این صورت مالکان بر اساس بضاعت خودشان کار می کنند و شاید مانند تیم های دیگر کار کنند. مهدی با بیان این که ساده ترین محل درآمد تیم ها بلیت فروشی است که تاکنون ما درباره آن تحمل به خرج دادیم گفت: ورزشگاه وطنی قائم شهر ۱۲ تا ۱۴ هزار نفر ظرفیت دارد. در ساده ترین بازی ما در یک روز معمولی ۶ هزار نفر به ورزشگاه می آیند. مقابل پدیده بیش از ۹ هزار نفر تماشاگر داشتیم. بلیت فروشی هم اینترنتی انجام شد اما گفتند ۴ هزار بلیت فروخته شده است. بین اعداد ما و ارقام اعلام شده اختلاف زیادی وجود دارد. سخنگوی باشگاه نساجی قائم شهر افزود: وقتی علت را جویا شدیم، گفتند که یگان ویژه در مقابل در ورزشگاه یکسری از دوستان را بدون بلیت راه می دهند. به همین دلیل جلسه ای گذاشتیم و در بازی با صنعت نفت به عنوان بازرس ویژه مالک باشگاه، دیدم که بحث بلیت فروشی به انجام رسید و یگان ویژه کمال همکاری را داشت اما وقتی بلیت فروشی توسط ما صورت می گیرد، باید تمام محل های ورودی در اختیار ما باشد. اما سه مسیر ورودی ورزشگاه در اختیار ما نبود. نماینده تام الاختیار مالکان نساجی قائم شهر با بیان این که تیمش باید در این فصل یک میلیارد تومان از محل بلیت فروشی درآمد کسب می کرد، گفت: در بازی با پیکان هشت میلیون تومان گرفتیم. در بازی های گذشته هم همین بوده است. در صورتی که به صورت کاملاً آشکار و بدون چشم مسلح، نزدیک به هفت هزار نفر در ورزشگاه بودند. نفهمیدیم مبلغی در حدود ۵۰ میلیون تومان چه شد. او در ادامه افزود شفافیتی در خصوص کنترل افراد ورودی از درهای ورودی استادیوم وجود ندارد و چون باشگاه در هر بازی مستأجر هیأت فوتبال است، نمی تواند روی مبادی ورودی کنترلی داشته باشد.

مهدی خاطرنشان کرد: بارها شاهد بودم که نفراتی با بلیت هایی متفاوت وارد ورزشگاه می شوند و می گویند ما از هیأت فوتبال گرفتیم ولی ما تعداد را نمی دانیم. نمی دانیم چند بلیت از سوی هیأت فوتبال چاپ شده است. لازم است هواداران محترم بدانند تا به حال اگر هم سکوتی بوده، از سر نجابت بوده وگرنه درآمد باشگاه از محل بلیت فروشی یکی از جلوه های نازیبای فوتبال بوده که در هر بازی پنجاه درصد بلیت فروشی یا ورودی نفرات، تناسبی با درآمد نداشتند. سخنگوی باشگاه نساجی قائم شهر ادامه داد: برنامه ما این بود که مبلغ حاصل از بلیت فروشی را به تیم جوانان اختصاص دهیم اما به ما هشت میلیون تومان دادند. این موضوع به رده های پایه و برنامه ریزی تیم ضربه می زند. وی تاکید کرد: بخش خصوصی تنهاست. تنها چیزی که هست، هواداران هستند. هوادارانی امروز روی سکوهای ورزشگاه وطنی هستند که می توانند به شایستگی نمونه ی کامل اخلاق و فرهنگ هواداری باشند. باشگاه نساجی در شهر خودش غریب است، اگر غیر از این است یکی از مدیران استان مازندران دستش را بلند کند و بگوید من کمکی کردم و هزینه آن را نگرفتم. ما تنها تیم استانی هستیم که اجاره زمین می دهیم. در واقع برای هر جریانی و اتفاقی ما هزینه پرداخت کردیم. این خیلی بد است. در ۱۵ بازی اخیر به طور متوسط در هر بازی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بابت اجاره ورزشگاه وطنی قائم شهر به هیأت فوتبال پرداخت کردیم. باید بگویم درآمد هیأت فوتبال بیش تر از بلیت فروشی ما بوده ما بوده است. ما از خود صاحب زمین عقب تر هستیم و این اصلاً امکان ندارد بر اساس این تعداد هوادار و هیچ نهادی هم پاسخ روشنی نمی دهد.