مدیر عامل سابق سپاهان: برای احترام به تماشاگر باید صندلی استادیوم ها شماره گذاری شود

مدیر عامل سابق تیم فوتبال سپاهان معتقد است که فوتبال ایران حرفه ای نیست و برای نزدیک شدن به فوتبال حرفه ای باید اصول اولیه را رعایت کرد که یکی از این اصول احترام به تماشاگران است.

  1. سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۱:۵۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
اصغر باقریان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اصغر باقریان ، در خصوص شماره گذاری صندلی های استادیوم ها و عدم شفافیت در بلیت فروشی گفت: شاهد آن هستیم که در بسیاری از لیگ ها این یک مسئله پیش پا افتاده است و بحث شماره گذاری صندلی و فروش بلیت به صورت شفاف در فوتبال حرفه ای با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته حل شده است که از جمله دلایل این برنامه ریزی می توان به بحث امنیتی و اقتصادی اشاره کرد.

او افزود: بحث امنیتی در لیگ های معتبر مسئله ای حل شده است ولی بحث اقتصادی همچنان مد نظراست. باشگاه ها همانطور که به بازیکنان تیم خود احترام می گذارند و آنها را با شماره های خود به میدان می فرستند باید به تماشاگران خود هم احترام بگذارند و شماره صندلی هایی به آنها اختصاص دهند زیرا این تماشاگران هستند که اقتصاد و درآمد باشگاه را تامین می کنند و اگر نباشند باشگاه ها به مشکلات مالی فراوانی برخورد می کنند.

او اظهار کرد: شاهد هستیم که در ایران ارزش زیادی به تماشاگران داده نمی شود و حتی فردی که تصمیم گیری می کند و حتی جلوی این کار را می گیرد به یک شکلی به هواداران توهین کرده و آنها را مهم نمی داند. شاید این به دلیل آن است که خود همان فرد تصمیم گیرنده دارای جایگاهی نیست که به آن ارزش بدهند و چون دارای ارزش نیست دیگران را لایق ارزش گذاری نمی داند.

مدیر عامل اسبق سپاهان گفت : نباید بگذاریم دیگران ما را قضاوت کنند و اگر قرار است فوتبال عنصر شادی و نشاط اجتماعی باشد باید به همه ی ملزومات و قوانین پایبند بوده و منتظر نباشیم که دیگران برای ما ارزش گذاری کنند و این عادت بد همیشگی ما بوده است که زور و اجبار بالا سر خود داشته باشیم تا یک کار را به نحو احسن انجام دهیم.

باقریان در خصوص اینکه چرا فوتبال ایران درآمدزا نیست گفت: متاسفانه در فوتبال، اصلاً حرفه ای عمل نمی کنیم و من فوتبال ایران را حرفه ای نمی دانم و خیلی چیزها سر جای خود نیست. باید تکلیف خود را روشن کنیم. اگر می خواهیم فوتبال حرفه ای را اجرا کنیم باید به تمامی اصول حرفه ای پایبند باشیم وگرنه فوتبال برگزار کردن که دلیلی بر حرفه ای بودن آن نیست و شاهد آن هستیم که در محلات هم فوتبال با نظم برقرار می شود.

او افزود: حرفه ای بودن شاخصه ها و تعاریف خود را دارد که یکی از تعاریف مقدماتی آن این است که باشگاه ها باید روی پای خود بایستند اما الان می توانم بگویم که هیچ باشگاهی نمی تواند این ادعا را کند که از فوتبال تمام هزینه های خود را تامین می کند و شاهد هستیم که این هزینه ها اکثراً بر دوش هواداران است و برای همین باید ارزش زیادی به تماشاگران دهیم.