چگونه پرسپولیس - سپاهان ۳۰-۷۰ شد؟

تقسیم ظرفیت ورزشگاه دیدار سپاهان و پرسپولیس حرف و حدیث های زیادی به همراه داشت اما اینکه چگونه این جدال به سهم ۷۰ به ۳۰ به نفع سپاهان رسید، موضوعی است که به نظر می رسد ریشه در مصوبات "تامین امنیت ورزشگاه" داشته است.

  1. چهارشنبه ۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۱۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

چند روز قبل از دیدار پرسپولیس و سپاهان مباحث مختلفی درباره نحوه تقسیم بندی سهمیه هواداران دو تیم مطرح می شد. با وجود اعلام سازمان لیگ مبنی بر اینکه در جام حذفی قانون ۱۰-۹۰ اجرایی نمی شود و هواداران دو تیم باید به صورت مساوی تقسیم شوند اما سپاهانی ها اصرار داشتند که باید از شرایط میزبانی استفاده کنند و فقط ۱۰ درصد ظرفیت ورزشگاه را در اختیار هواداران پرسپولیس قرار دهند.

پس از کش و قوس های فراوان در نهایت در جلسه ای که روز سه شنبه در اصفهان برگزار شد، مسئولان باشگاه سپاهان مصوبه شورای امنیت کشور را ارائه کردند که در آن عنوان شده بود برای تأمین امنیت هواداران دو تیم و پرهیز از هرگونه درگیری، تقسیم بندی هواداران به صورت ۳۰-۷۰ باشد.

بر همین اساس مدیران پرسپولیس هم که در جلسه حاضر بودند موافقت کردند تا به همین شیوه هواداران دو تیم تقسیم بندی شوند تا کمتر شاهد درگیری احتمالی میان تماشاگران در این دیدار باشیم.