برانکو: باید دو بازیکن دیگر سپاهان هم اخراج می شدند

من کارگر ورزشی هستم و با همه مذاکره می کنم

سرمربی پرسپولیس می گوید به بازیکنانش بابت فینالیست شدن در جام حذفی فوتبال ایران، افتخار می کند.

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۰۰:۳۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
برانکو ایوانکوویچ
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

برانکو ایوانکوویج بعد از صعود تیمش به فینال جام حذفی در نشست خبری اظهار کرد: طبیعی است که بابت صعود به فینال جام حذفی خوشحال هستیم. به بازیکنان افتخار می کنم.

وی ادامه داد: قبل از هر چیزی به بازیکنانم تبریک می گویم. برای هواداران مان که در این ورزشگاه ما را حمایت کردند، خوشحال هستم. آن ها مسائل زیادی را در طول روز تحمل کردند. آن ها هم از تشویق تیم مان انصراف ندادند. بازیکنانم ۱۲۰ دقیقه جنگیدند و یک بازی بسیار زیبا را ارائه کردند. قاطعانه بهتر از سپاهان بودیم و نشان دادیم چرا بهترین تیم ایران هستیم چون بازی نیمه نهایی را با تیم دوم لیگ برتر برگزار کردیم. کاملاً با لیاقت و استحقاق کامل به فینال صعود کردیم.

سرمربی پرسپولیس خاطر نشان کرد: پدیده و سپاهان را بردیم. به خاطر کیفیت بالای این بازی به بازیکنانم تبریک می گویم. از بازی، رفتار و عملکرد بازیکنانم لذت بردم. انگیزه و همه چیزهایی که برای یک باشگاه بزرگ و نتیجه گیری مهم است، در بازیکنانم وجود بود.

او درباره اخراج سه بازیکن در این دیدار و عملکرد داور یادآور شد: باید دو بازیکن دیگر از سپاهان اخراج می شد. نمی دانم چرا به نفع حریف پنالتی گرفتند. ظاهراً داور پشت دروازه پنالتی گرفت. تا جایی که دیدم فقط برای پرسپولیس داور پشت دروازه تصمیم گرفته است. تاکنون برای تیم دیگری ندیدم این اتفاق رخ دهد. مقابل صنعت نفت آبادان هم داور پشت دروازه گل ما را مردود اعلام کرد.

برانکو درباره اعتراض به اعلام نشدن خطای پنالتی روی علی علیپور و درگیری روی نیمکت دو تیم در طول بازی هم گفت: من رو به زمین بودم و درگیری نیمکت را متوجه نشدم. به هر حال باید انگیزه و شوق تیم میزبان را درک کنیم. به خاطر اهمیت موضوع، عصبانیت هم ایجاد می شود. تا جایی که می دانم عوامل نیمکت حریف به سمت نیمکت تیم ما آمدند. به نظرم روی علیپور پنالتی شد چون بازیکن حریف جلویش آمد و او را زد.

او در واکنش به این سوال که به نظرش اخراج بازیکنان در بازی تاثیر گذار بود، گفت: به نظر شما اخراج دو بازیکن سپاهان عادلانه بود؟ باید سیاوش یزدانی هم اخراج می شد تا روند بازی عادی شود. چرا ایران پوریان اخراج شد؟ می دانید به داور چه گفت؟ با داور صحبت کردید؟ از طرفی من نگفتم پنالی سپاهان درست نبود بلکه گفتم نمی دانم چرا داور پنجم پنالتی گرفت.

برانکو همچنین با سوال از خبرنگاران درباره علت پنالتی تیمش و اخراج بازیکنان گفت: من وظیفه داور پنجم را نمی دانم. فقط می دانم داور پنجم پنالتی روی علیپور را نگرفت اما به نفع سپاهان پنالتی گرفت. بحث من این است که چرا مقابل تیم ما داوران پنجم علیه تیم ما تصمیم می گیرند.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این سوال که چون بازیکنان مرتکب پنالتی می شوند، داوران هم پنالتی می گیرند، اظهار کرد: بازیکن سپاهان علیپور را زد اما داور پنالتی نگرفت. اجازه دهید ما هم بگوییم ما هم داوری بلدیم.

برانکو در پاسخ به سوال خبرنگار اصفهانی مبنی بر اینکه ابر ماه و فلک و خورشید در کارند که پرسپولیس قهرمان شود، گفت: فکر می کنید سپاهان استحقاق برد داشت؟

در ادامه خبرنگار در واکنش به برانکو گفت که اگر سپاهان دو اخراج نمی داد، مستحق برد بود که برانکو خطاب به او گفت: فکر می کنید قبل از اخراج مستحق برد بود؟

بعد از این صحبت برانکو، برخی از خبرنگاران با یکدیگر دچار درگیری لفظی شدند که برانکو در این میان اظهار کرد: در بازی امروز ما مستحق برد بودیم. باید پنج گل می زدیم. دو بار به دیرک زدیم. در اصفهان بهتر از حریف بودیم و نشان دادیم بهترین تیم هستیم و با لیاقت قهرمان کشور هستیم و با لیاقت به فینال جام حذفی رسیدیم. اگر کسی فکر می کند غیر از این است، صحبت کند.

او ادامه داد: خیلی مصمم بودیم و شجاعانه بازی کردیم و از چیزی نترسیدیم و در دقیقه آخر به برد رسیدیم ولی مستحق برد بودیم. اگر سپاهان گل می زد، مستحق برد بود.

سرمربی پرسپولیس درباره عدم درایت محسن خلیلی در جلوگیری از درگیری عوامل نیمکت نشین دو تیم گفت: محسن خلیلی تلاش کرد جو را آرام کند ولی من دیدم که نیمکت حریف به سمت نیمکت تیم ما هجوم آورد. چه کسی حمله کننده بود؟ من دیدم شلوغی و تراکم سمت نیمکت ما بود. خودمان که به خودمان حمله نکردیم. شلوغی جلوی نیمکت ما بود؟ عوامل نیمکت حریف دنبال چه چیزی بود؟

وی در پاسخ به این سوال که خلیل زاده و رفیعی در فینال محروم هستند و در فینال حضور ندارند، اظهار کرد: طبیعی است که ما بهتر از داماش گیلان هستیم. ما قهرمان هستیم. شکی در این نیست. همانطور که دوستمان گفت هیچ معنی ندارد تیم بهتر قهرمان شود. چهار سال قبل قشقایی ما را برد. امروز برد زیبا و جالبی بود اما اگر فینال را نبریم، کاری نکردیم. خوشبختانه نیمکت قدرتمند و بازیکنان خوبی داریم که جای بازیکنان محروم را پر می کنند.

او درباره مذاکره با مسئولان تراکتورسازی قبل از بازی گفت: من کارگر ورزشی هستم و با همه مذاکره می کنم. دوستان زیادی در همین اصفهان و تبریز و مشهد دارم. طبیعی است که حق دارم با همه صحبت کنم و یا شام بخورم. اگر می خواهید بدانید هفت روز قبل شام دعوت بودم. خسته شدم که این مقدار تکذیبیه صادر کردم.

برانکو در واکنش به این سوال که صرف شام با مذاکره فرق دارد، به شوخی گفت صبحانه و ناهار و شام خورده است.

سرمربی پرسپولیس درباره محرومیت بیرانوند قبل از بازی و پرداخت نشدن جریمه فدراسیون فوتبال توسط این باشگاه به جای بیرانوند گفت: من نمی دانم چرا او محروم شد؟ ما می دانیم که او با کسی درگیری نداشت. فقط شخص را از فضایی که نباید قرار می گرفت، به جای دیگری هدایت کرد. آن فصا محل تردد بازیکنان است و فقط خبرنگاران باید حضور داشته باشند. آن شخص مزاحم بازیکنان شده بود و راحت ترین کار محرومیت بازیکن است. من با شما موافقم. باید بیرانوند را مادام العمر محروم می کردند.

او درباره بازداشت لیدر پرسپولیس در این دیدار تاکید کرد: من صحبت هایم را انجام دادم. همه بازی های ما را آنالیز کنید. داوران یک اوت هم به ما هدیه نکردند. بازیکنان ما برای این بازی پاداشی نمی گیرند. اگر اشتباه نکرده باشم، در بازی قبل یزدانی جریمه شد اما او را به سرعت بخشیدند.

وی در واکنش به این که یزدانی یک جلسه محرومیتش را سپری کرد، اظهار کرد: او فقط یک بازی محروم کرد. کنار زدن یک پلیس بدتر است یا تهدید هواداران به شدیدترین شکل ممکن بدتر است؟

ادامه دارد...