ربیع خواه شانس آورد که سکه یک پول نشد!

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است در لیست اعلام شده از سوی فدراسیون حق ۸ پرسپولیسی بود که لباس تیم ملی را بر تن کنند.

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۵۸ (۱ سال،۳ ماه قبل)
دیدار سپاهان و پرسپولیس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مرتضی فنونی زاده پیشکسوت پرسپولیس درباره صعود این تیم به فینال جام حذفی با غلبه یک گله بر سپاهان اظهار کرد: بازی خوبی را از دو تیم و به خصوص پرسپولیس شاهد بودیم. به جرأت می توان گفت بهترین بازی پرسپولیس در ۵ سال اخیر بود. شاگردان برانکو مانند پرسپولیس دهه ۶۰ بازی می کردند و حتی می توانستند در ۹۰ دقیقه کار را تمام کنند.

وی ادامه داد: سپاهان با توجه به امتیاز میزبانی ۱۰ دقیقه اول را فشار آورد اما این پرسپولیس بود که خودش را پیدا کرد و مالک توپ و میدان شد. البته جام حذفی همیشه دست خوش شگفتی ها است و حتی اگر ۱۲۰ دقیقه حمله کنی، امکان دارد یک توپ به تور دروازه ات بچسبد و حذف شوی. اتفاقی که با آن پنالتی نزدیک بود برای پرسپولیس بیفتد؛ پنالتی که اصلاً خطا نبود و نزدیک بود ربیع خواه به خاطر آن سکه یک پول شود و تمام کاسه ها و کوزه ها سر او شکسته شود.

بازیکن سابق در ادامه پرسپولیس گفت: البته قلعه نویی هم اشتباهاتی داشت. او باید کومان را از ابتدا بازی می داد و نباید می گذاشت کیانی پنالتی را بزند. کیانی اگر نبود سپاهان ۳ یا ۴ گل دیگر می خورد. او بهترین بازیکن زردپوشان بود و نباید می گذاشتند او پنالتی را بزند زیرا ۱۱۵ دقیقه دویده بود و خستگی در ساق هایش موج می زد. پنالتی را معمولاً باید دفاع وسط ها یا مهاجمان بزنند که درگیری شدیدی ندارند و از لحاظ ذهنی آماده هستند.

فنونی زاده درباره قهرمان دانستن پرسپولیس از حالا در جام حذفی از تصریح کرد: این تفکر اشتباه است. نباید بگذارند داماش، قشقایی شود یا پرسپولیس همانند بارسلونا فینال حذفی را مثل آب خوردن به یک تیم ضعیف تر ببازد. داماش نباید دست کم گرفته شود زیرا قصه هر سال جام حذفی همیشه همین بوده است که یک تیم خیلی قوی با یک تیم ضعیف فینالیست شده اند. سرخ های پایتخت می توانند با یک بازی حساب شده در قهرمانی دبل کنند.

وی درباره درخشش پرسپولیس در ۳ بازی اخیر این تیم گفت: در هفته های پایانی لیگ تمرکز برانکو تیمش روی نتیجه گیری در آسیا بود و کیفیت نزدیک تیم ها به هم و فشردگی بازی ها خستگی بازیکنان را زیاد کرد و هم باعث شد تا پرسپولیس هم از آسیا حذف شود و هم با مشقت قهرمان لیگ برتر شود. در سه بازی اخیر تیم بدون استرس و با خیال راحت و با تمرکز بالا بازی می کرد و توانست بازی های خوبی برابر السد و سپاهان به نمایش بگذارد.

ملی پوش سابق ایران درباره لیست جدید تیم ملی گفت: این لیست بیشتر فهرست فدراسیون است تا ویلموتس. این مربی اگر ۲ تا بازی بیشتر از پرسپولیس ببیند به جای ۳ بازیکن، ۸ بازیکن را دعوت می کند. حق بازیکنانی چون خلیل زاده، علیپور و نادری لباس تیم ملی است و به شجاع هم گفتم راحت می تواند ۵ سال در قلب دفاع تیم ملی توپ بزند. آن ها باید یاد بگیرند مانند نورالله ی حقشان را در تیم ملی بگیرند.