فینال های جام حذفی به روایت آمار

تاریخ سازی داماش یا ۶تایی شدن پرسپولیس

فردا آخرین دیدار فوتبالی فصل ۹۸-۹۷ ایران در خوزستان برگزار می شود و دو تیم پرسپولیس و داماش فینال جام حذفی را در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار می کنند. دو تیمی که وضعیت شان خیلی به هم شباهت ندارد و حتی در تاریخ جام ها حذفی نیز تاریخچه متفاوتی دارند. این هشتمین فینال سرخ های پایتخت است و این در حالی است که رشتی ها نخستین فینال خود را در جام حذفی تجربه می کنند.

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۰۴ (۱ سال،۴ ماه قبل)
جام حذفی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پرسپولیس پیش از این توانسته هفت بار به فینال صعود کند که حاصل آن ۴ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی بوده است. از این حیث پرسپولیس بعد از استقلال که تاکنون ۱۱ فینال را تجربه کرده است، رکورددار است. هم چنین تا به حال ۱۳ تیم قهرمانی در این مسابقات را تجربه کرده اند که استقلال با ۷ و پرسپولیس با ۵ قهرمانی در رده های نخست قرار دارند. شاگردان برانکو در صورتی پیروزی در دیدار فردا می توانند به یک قدمی رقیب دیرینه برسند و در صورت قهرمانی داماش، این تیم به چهاردهمین تیمی تبدیل می شود که مدال طلای این مسابقات را به گردن انداخته است.

سی و دومین فینال جام حذفی در حالی برگزار می شود که این هفدهمین فینالی است که به صورت تک بازی برگزار می شود. در این دیدارها ۱۲۱ گل به ثمر رسیده و ۲۴ تیم در این ۳۱ دیدار حضور داشته اند و داماش تیم بیست و پنجم خواهد بود.

نتایج تمامی فینال های جام حذفی به شرح زیر است: