مرگ بازیکن فوتسال در جام رمضان یاسوج و پرسش های بی پاسخ

درپی درگذشت بازیکن تیم فوتسال آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد حین مسابقه در رقابت جام رمضان، خانواده مرحوم فروزنده از پیگیری کوتاهی های انجام شده در فوت این بازیکن از طریق مراجع قضایی خبر دادند.

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فوتسال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در پی مرگ عضو تیم فوتسال شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد در حین بازی در مسابقات فوتسال جام رمضان ادارات یاسوج در ۲۶ اردیبهشت ۹۸، خانواده این مرحوم نسبت به نحوه برگزاری این مسابقات و اندیشید نشدن تهمیدات لازم پزشکی اعتراض و اعلام کردند که اتفاقات مربوط به مرگ مرحوم را از طریق قانونی و قضائی پیگیری خواهند کرد.

مرحوم سید علی عمران فروزنده از کارشناسان شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد چهارشنبه شب (۲۵ اردیبهشت ماه) بعد از پایان بازی دو تیم آب و فاضلاب شهری استان و مرکز خدمات شهری آتش نشانی در مسابقات جام رمضان ادارات یاسوج دچار تنگی نفس شد و در نهایت فعالیت پزشکی با تأخیر بی نتیجه ماند و مرحوم در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج درگذشت.

مسابقاتی که گفته می شود بابت ورودی هر تیم به این مسابقات، مبلغ ۷۰۰ هزار تومان دریافت شده اما در لحظه بروز این حادثه، حضور نداشتن کادر پزشکی مجرب در سالن باعث شده تیم فوریت پزشکی پس از حدود ۳۰ دقیقه از زمان ناراحتی بازیکن مرحوم به سالن مسابقه برسد که با وجود تلاش های صورت گرفته یک بار عمل احیا انجام می شود اما در نهایت این دروازه بان فوت می کند.

جلال پورانفرد، مدیر حوادث فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در این باره به گفت: هیچ گونه درخواستی برای در اختیار گذاشتن اکپیپ پزشکی ورزشی برای مسابقات جام رمضان ادارات یاسوج به ما ارائه نشده بود و چون کسی از ما درخواستی نکرده بود، هیچ نیرو و کادر پزشکی از طرف اورژانس در سالن برگزاری مسابقات نبوده است.

پورانفرد اظهار کرد: تنها زمانی که با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفتند نیروهای اورژانس پس از چهار دقیقه به محل برگزاری مسابقات رسیدند و در سالن حضور یافتند.

مدیر حوادث فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مسئولان برگزاری مسابقات با توجه به کوتاهی خودشان دنبال انداختن توپ در زمین اورژانس هستند که درست نیست.

عبدالله حسینی، رئیس هیأت ورزش های همگانی شهرستان بویراحمد نیز در این زمینه به گفت: شب وقوع حادثه برای مرحوم فروزنده تیم پزشکی اورژانس در سالن حضور داشت و تا تیم پزشکی در سالن نباشد مسابقات را شروع نمی کنیم.

رقابت های فوتسال جام رمضان ادارات در یاسوج با حضور ۲۸ تیم شرکت کننده زیر نظر کمیته فوتسال هیأت ورزش های همگانی استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد از شب ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۸ در سالن ۹ دی این شهر در حال برگزاری است.