داماشی ها: هوادارانمان نباشند، بازی نمی کنیم!

فتاحی: فینال حذفی ۲۲:۳۰ آغاز می شود

کاپیتان و دروازه بان پرسپولیس از هوادارانشان خواستند که به هواداران داماشی جا دهند.

  1. یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۲۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
پرسپولیس و تراکتور
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دیدار فینال جام حذفی بین تیم های پرسپولیس و داماش گیلانیان قرار بود ساعت ۲۱ در ورزشگاه فولاد برگزار شد. مسؤولان تیم داماش در اعتراض به اینکه حدود ۱۰۰۰ هوادارشان بیرون از ورزشگاه ماندند و تنها حدود ۱۰ نفر هوادار در داخل ورزشگاه دارند، تهدید کردند که در این بازی حضور پیدا نمی کنند.

به همین دلیل تاکنون هیچکدام از اعضای تیم داماش به داخل زمین نیامدند که این موضوع باعث شد که سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند به سمت هواداران پرسپولیس بروند و از آن ها بخواهند که جایگاه خبرنگاران را خالی کنند تا تعدادی از هواداران داماش در آن جا بنشینند. این دو بازیکن پرسپولیس هم چنین گفتند که اگر این کار انجام نشوند بازی برگزار نمی شود. هواداران پرسپولیس هم در واکنش به درخواست بازیکنان تیم شان کاری تاکنون نکردند.

با بی پاسخ ماندن درخواست سید جلال حسینی و بیرانوند، داوران بازی فینال به رختکن رفتند تا ابهامات درباره برگزاری این دیدار بیشتر شود. همچنین سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ پس از پیچیده شدن ماجرا در ورزشگاه فولاد و شعار هواداران علیه او از ناحیه قفسه سینه دچار درد شد و از پزشک پرسپولیس درخواست قرص آسپرین کرد.

این در حالی است که دقایقی پیش هوادارانی که داخل جایگاه خبرنگاران بودند با یکدیگر درگیر شدند. باید دید در روزی که مسؤولان سازمان لیگ نتوانستند برگزاری فینال جام حذفی را کنترل کنند و تمام ظرفیت ورزشگاه را به پرسپولیسی ها دادند، این دیدار به خوبی و خوشی برگزار می شود یا نه.

در حالی که ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه بود و بازی آغاز نشده بود، یک جیمی جامپ به داخل زمین وارد شد که مأموران برقراری امنیت با خشونت او را مهار کردند. همین اقدام باعث تشنج در ورزشگاه و پرتاب سنگ و بطری آب به داخل زمین شد.

ساعت ۲۱:۳۷ دقیقه، مسؤول یگان ویژه ورزشگاه تهدید کرد که اگر تا سه دقیقه دیگر تماشاگران همکاری نکنند بازی لغو می شود.

ساعت ۲۱:۴۳ دقیقه دو تیم در نهایت وارد زمین شدند تا دیدار فینال حذفی برگزار شود. پس از ورود بازیکنان، چند جیمی جامپ به داخل زمین آمدند و در آرامش کامل با بازیکنان عکس یادگاری گرفتند و یگان ویژه برخلاف قبل، با خواهش و تمنا آن ها را از زمین خارج می کرد.

ساعت ۲۱:۵۵ سعید فتاحی پشت میکروفن رفت و اعلام کرد که فینال حذفی ساعت ۲۲:۳۰ آغاز می شود. البته مسئولان برگزاری بازی همچنان از پرسپولیسی ها خواهش می کنند که به داماشی ها جا دهند. پس از صحبت های فتاحی، کریم باقری به داخل زمین رفت و با عصبانیت به او اعتراض کرد که چرا زمانی که نمی توانند شرایط برگزاری بازی را ایجاد کنند، به اجبار می خواهند آن را برگزار کنند.

در حالی که بازیکنان پرسپولیس و داورها روی خط ایستادند که مقدمات ابتدایی بازی را انجام دهند، بازیکنان داماش در نیمه خودشان حلقه زدند و در حال تصمیم گیری هستند که مقابل پرسپولیس به میدان بروند یا نه.

ساعت ۲۲:۰۳ سعید فتاحی و مدیران باشگاه داماش در کنار زمین جلسه ای کوتاه برگزار کردند که مشخص شد که داماشی ها هنوز راضی نشدند که بازی کنند و اعلام کردند تا زمانی که هوادارانشان در داخل ورزشگاه مستقر نشوند حاضر به بازی در فینال حذفی نیستند.

در همین حین علی علیپور، کریم باقری و حسین ماهینی به سمت داور و سپس ناظر بازی رفتند تا به آن ها اعتراض کنند. داور بازی به آن ها اعلام کرد که لغو بازی در حوزه اختیارات ناظر بازی است.

یکی از دلایلی که مسئولان برگزاری فینال حذفی از آن هراس دارند و نمی توانند این بازی را لغو کنند، احتمال درگیری هواداران دو تیم پس از خروج از ورزشگاه است به همین دلیل آن ها در حال بررسی این موضوع هستند و به همین دلیل تاکنون بازی لغو نشده است.

ساعت ۲۲:۲۰ بازیکنان پرسپولیس به داخل رختکن رفتند که این اقدام عصبانیت هواداران را به همراه داشت و آن ها با پرتاب سنگ و صندلی به داخل زمین و روشن کردن آتش، اعتراض خودشان را اعلام کردند.پرتاب یکی از این سنگ ها باعث شکستن سر یکی از ماموران نیروی انتظامی شد.

ادامه دارد...