ویلموتس و غول برنامه ریز!

طنز ورزشی - محمدرضا بلندی

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۰۱:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
معارفه رسمی «مارک ویلموتس» سرمربی جدید تیم ملی فوتبال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نظر می رسه مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی واسه اومدن به ایران روزهای زیادی با کی روش صحبت کرده و همه جزئیات رو ازش گرفته وگرنه دلیل دیگه ای نداره که پاشه با بادیگارد بیاد ایران. اونم کم نذاشته و پیازداغشو زیاد کرده. معلومه کی روش گفته برسی فرودگاه اول سه تا چک می خوری بعد پاسپورتتو چک می کنن. یا کافیه وقتی داری از فرودگاه میری سمت خونه پلیس بگیره اعمال قانونت کنه و حتی نتونی فیلمشو پخش کنی.

یه احتمال دیگه هم هست؛ اینکه بعد از دیدن بازی پرسپولیس و سپاهان، آقای ویلموتس که می خواسته با لباس مبدل از ایران فرار کنه به موقع دستگیر و سریعاً برون سپاری شده. ویلموتسی که با چشای خودش دیده که مصدوم رو از آمبولانس کشیدن بیرون یه بار دیگه زدنش و سریع سوار آمبولانس کردن که به موقع بیمارستان برسه دیگه اون ویلموتس سابق نمی شه واسه همین با چشمای گریون، سریع شماره بادیگاردشو گرفته و گفته داداش تفنگ دستته بذار زمین زود خودتو برسون اینجا یه بادیگارد هم واسه خودت بیار.

البته فدراسیون فوتبال این قضیه رو یه جورایی تکذیب کرده و گفته اون آقا بادیگارد نیست، "برنامه ریز شخصی" ویلموتسه. البته ما یه تصور دیگه راجع به برنامه ریز شخصی داشتیم و فکر می کردیم برنامه ریز شخصی یه آدم ریزه میزه عینکیه، نهایتاً با ۳۰ کیلو وزن که ۱۰ کیلوش واسه کاغذهاییه که دستشه. این دور بازو و این حجم گردن و این چهره مصصم واسه درگیری هیچ وقت جزو معیارای ما واسه یه برنامه ریز شخصی نبودن.

با توجه به همین ویژگی ها ما به مربی های لیگ برتر پیشنهاد می کنیم خیلی سریع یه برنامه ریز شخصی واسه خودشون انتخاب کنن که اگه کار بالا گرفت دست خالی نمونن. مثلاً قلعه نویی می تونه از توی گنجه "علی" رو دربیاره و یه دست به سر و صورتش بکشه تا مثل روز اول براش کار کنه. برانکو هم تا جایی که درگیری فقط لفظی باشه و کار به برخورد فیزیکی نرسه اصغر آقای نیک سیرت کارشو راه میندازه.

اصلاً سازمان لیگ میتونه یه آی دی کارت هم واسه برنامه ریزا صادر کنه که همیشه همراه مربیا باشن که داورا با نگاه کردن به نیمکت سنگین تیم ها دیگه حواسشون به سوت هاشون باشه. البته مربی هایی مثل اکبر میثاقیان نیازی به این سوسول بازی ها ندارن و خودشون همیشه یه برنامه ریز شخصی درون دارن و این قضیه بیشتر به کار مربی هایی مثل گل محمدی و جلالی می آید که یکم تن صداشون پایینه.

بازیکنای تیم ملی هم با توجه به این وضعیت دیگه اگه پاداشی هم بخوان بهشون بدن، سریع کارت به کارت می کنن واسه برنامه ریز ویلموتس که یه وقت عصبانی نشه و از برنامه ها خطشون نزنه.

ویلموتسمیتونه واسه افزایش همدلی بازیکنا از روش کی روش با یه فرق کوچیک تقلید بکنه. به این صورت که به جای عکس خود بازیکنا عکس برنامه ریزش رو بزنه بالای تختشون که اگه مثلاً بیرانوند و عزت اللهی هوس کردن وسط زمین برنامه همدیگرو بریزن، سریع یاد چهره مهربون آقای برنامه ریز بیفتن و سریع همدیگر رو بغل کنن.