دادگان: اوضاع از این هم بدتر خواهد شد

نمی دانند ورزش کجاست، دخالت می کنند

رییس پیشین فدراسیون فوتبال ایران می گوید که کوبیدن و زیر سوال بردن فوتبال امر پسندیده ای نیست. او معتقد است که اگر روند همین باشد اوضاع از این هم بدتر خواهد شد.

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۱۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
دادکان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

محمد دادگان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران با اشاره به اتفاقات و حاشیه های پیوسته و درگیری ها در فوتبال ایران اظهار کرد: قصد ما کوبیدن فدراسیون نیست. اگر فدراسیون عملکردش بد شود وزارت ورزش هم خودش را کنار می کشد. اینکه در خلال برگزاری بازی وزارت ورزش اطلاعیه بدهد چه سنخیتی دارد؟ وقتی نمی گذارید فدراسیون فوتبال کارهای اصولی را انجام دهید، باید بپذیریم فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است. به شما چه ربطی دارد که مربی چه کسی است؟

وی ادامه داد: بهتر بود که بازی برگزار نشود تا این وضع به وجود آید. با این وضع استقلال تیم ها زیر سوال می رود. اینکه می گویند باید بازی کنید و گرنه ما فلان کار را می کنیم، زور است. باید قبول کنیم همه مسائل به هم وابسته هستند. اگر یک بخشی از فدراسیون را زیر سوال ببریم کل فدراسیون زیر سوال رفته است. دیشب کمیته اخلاق بیانیه داده؟ یا به آن فشار آورده اند که بیانیه بدهید؟ شما بروید کار خودتان را انجام دهید. چرا باید در کار فدراسیون فوتبال دخالت شود؟ تنها فدراسیون فوتبال را نکوبید. مجلس هم الان پیدا می شود و نماینده ها مصاحبه می کنند. شما فدراسیون فوتبال را عقیم می کنید و اختیارش را می گیرید. در اینجا وزارت در ضعیف شدن فدراسیون ها نقش اساسی داشته است.

دادگان ادامه داد: افرادی هستند که نمی دانند اصلاً ورزش کجا هست در ورزش دخالت می کنند. مطمئن باشید از این بدتر هم اتفاق می افتد.

او که با رادیو تهران صحبت می کرد، اضافه کرد: مگر ما به جایی وابسته بودیم؟ الان همه در کار فوتبال دخالت می کنند. این ضعف فدراسیون هم هست که اجازه دخالت می دهد اما همه تقصیر بر گردن فدراسیون نیست. به محض اینکه تیم ما در جام ملت ها شکست خورد وزارت ورزش اطلاعیه داد که ما فلان مربی را می آوریم. آقای ناظمی و همکارانش همان شب اعلام کردند وزارت ورزش ۱۰ تا مربی را پشت سر هم ردیف کرده ایم. سوال اینجاست این در اختیارات شما است؟ دو چیز هر جایگاه و نهادی را زمین می زند. فرقی ندارد کجا باشد. یک دروغ و دوم آدم نالایق. شما آدم نالایق را بر سر کار می گذارید بعد می خواهی پیشرفت به وجود بیاید؟

وی ادامه داد: دیشب در فینال جام حذفی درست عمل نکردند و جایگاهی برای تماشاگران داماش قرار ندادند. اما باید همه مسائل را در کنار هم ببینیم. ما نشستیم و وزارت ورزش اطلاعیه می دهد. اگر اقداماتی هم می خواهید انجام دهید رئیس فدراسیون فوتبال را صدا کنید و در اتاق تصمیم گیری کنید نه اینکه اینگونه قدرت نمایی کنید.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افزود: نماینده های مجلس الان مصاحبه می کنند که ما فلان کار را می کنیم. اگر کاری می خواستید بکنید قبلاً می کردید. کمیسیون اصل ۹۰ مجلس که قرار بود مفسدان ورزش را معرفی کند سرانجامش چه شد؟

او در مورد اتفاقات اهواز بیان کرد: ما مسابقه ای نداریم که با تأخیر دو ساعته برگزار شود. مثلاً در فرانسه بمب می گذارند و بازی را با یک ساعت تأخیر انجام می دهند. اما این جا چه اتفاقی افتاد که بازی دو ساعت تأخیر داشت. چند دقیقه اشکال ندارد نه اینکه دو ساعت و نیم. حق با تیم داماش بود. هیچ جای دنیا این را نمی بینید. بازیکن با آن استرس و تماشاگر با هیجانات کاذب از این بازی لذت ببرد. این ها همه ایجاد ناهنجاری کرده اما مقصر فقط فدراسیون نیست.