روزهای پرابهام استقلال

با توجه به اینکه بعد از باخت در دربی نوروزی و مخصوصاً پس از شکست برابر پدیده قطعی شده بود که وینفرد شفر آینده ای در این تیم ندارد، انتظار می رفت مسؤولان باشگاه از همان زمان روی جذب مربی جدید تمرکز کنند و به سرعت با او به توافق برسند.

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۱۸ (۱ سال،۴ ماه قبل)
لوگوی روزنامه دنیای اقتصاد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

روزنامه دنیای اقتصاد در ادامه نوشت: به عنوان مثال اگر دهم فروردین که استقلال به پرسپولیس باخت، مدیران باشگاه به طور چراغ خاموش مذاکره با مربیان خارجی را شروع می کردند، می توانستند بعد از بازی با پدیده مربی جدید را روی نیمکت تیم شان بنشانند و به گزینه موردنظر فرصت بدهند تا پایان فصل به شناخت نسبی از فوتبال ایران دست پیدا کند. این وسط اما استقلالی ها فرهاد مجیدی را برگزیدند که انتخابی برنامه ریزی شده نبود. اگر آنها قصد داشتند فصل جدید را هم با خود مجیدی شروع کنند، می شد انتخاب شان را موجه دانست، اما وقتی بنای انتخاب سرمربی خارجی داشتند، روشن نیست چرا این کار را کردند و یک «مطالبه خاموش» در زمینه سرمربیگری برای فرهاد به وجود آوردند. به هر حال اخبار حاکی از توافقات اولیه باشگاه استقلال با استراماچونی است و شاید تا الان که شما این مطلب را می خوانید مرد خوش پوش ایتالیایی به عنوان سرمربی قطعی تیم معرفی شده باشد. در این صورت تکلیف فرهاد مجیدی نامشخص است و باید دید او حاضر است دوباره به سمت دستیاری برگردد یا نه.

داستان عجیب پژمان

در عین حال اما از باشگاه استقلال خبر می رسد قرار شده فرهاد تیم را برای فصل بعد ببندد. خود او هم چندی پیش با تأیید این داستان گفته بود سه بازیکن مطرح شده به عنوان گزینه استقلال (سیاوش یزدانی، محمدرضا حسینی و رضا اسدی) مورد تأیید او نیستند. این درحالی است که با وجود گذشت دو هفته از پایان فصل برای استقلال، هنوز مذاکره با هیچ بازیکنی شروع نشده و این فقط لیست خروجی هاست که مدام طولانی تر می شود. دو روز پیش ایسما به طور رسمی قراردادش با استقلال را فسخ کرد. ظاهراً فسخ قرارداد منشأ هم قطعی و قریب الوقوع است. اگر استقلالی ها تا آخر پای حرف شان بمانند و بستن تیم را به مجیدی بسپارند، طارق همام را هم باید دیگر جدا شده این تیم دانست؛ هافبک عراقی که فرهاد آشکارا گفته بود تا زمانی که او در استقلال باشد طارق جایی در این تیم نخواهد داشت. روزبه چشمی هم که ظاهراً در مسیر توافق با یک باشگاه قطری گام برمی دارد.

ناگفته نماند وضعیت مهدی رحمتی نیز مشخص نیست و او هم مثل وریا غفوری، علی کریمی، حسین حسینی و… جزو کسانی است که قراردادشان با استقلال به پایان رسیده. از همه اینها عجیب تر اما داستانی بود که دیروز برای پژمان منتظری پیش آمد. منتظری که بعد از رحمتی کاپیتان دوم استقلالی ها به شمار می رود و به اردوی اخیر تیم ملی نیز دعوت شده، دیروز در پستی بلند بالا به انتقاد از مدیران باشگاه پرداخت و تلویحاً اعلام خداحافظی کرد. در بخشی از پست پژمان آمده بود مدیران استقلال هیچ پیشنهادی برای ادامه همکاری به او نداده اند و این یعنی پایان خط. جمله آخر پست کنایه آمیز منتظری هم این بود که: «امیدوارم روزی نقاب ها برداشته شود.» این پست اما با واکنش فوری فرهاد مجیدی مواجه شد. مربی استقلال با انتشار تصاویر تماس های دو روز قبلش با پژمان مدعی شد شخصاً پیشنهاد ادامه همکاری را به او داده که در این صورت رفتار کاپیتان دوم آبی ها برای اعلام خداحافظی بسیار عجیب بوده است.

معمای شفر

همه داستان های استقلال اما همین نیست. در شرایطی که از توافق شفر با بن یاس امارات به عنوان فرصتی برای معافیت استقلال از پرداخت دستمزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری مربی آلمانی بابت فصل آینده سخن گفته می شد، حالا پیوستن شفر به بن یاس هم در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. گویا مربی آلمانی حاضر نیست به همین راحتی از بقیه پولش صرف نظر کند. ظاهراً او در تهران مانده تا با استقلال توافق کند و پس از آن به امارات برود. اگر شفر بدقلقی کند، می تواند حضور در بن یاس را نپذیرد و فصل بعد استراحت کند. در این صورت باشگاه استقلال باید تمام مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار را به او بپردازد. دیروز شنیده شد شفر از سوی مدیران بن یاس تحت فشار قرار گرفته تا هرچه سریع تر تکلیفش را روشن کند.