عذرخواهی وزارت ورزش به دلیل اتفاقات اهواز

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزرات ورزش و جوانان می گوید با جلساتی که قرار است در اهواز انجام شود به جمع بندی درستی درباره اتفاقات و حواشی اهواز رسیده شود و نتایج حاصل این جلسات به مردم گزارش می شود.

  1. دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۳۴ (۱ سال،۴ ماه قبل)
تصاویری از داورزنی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان که برای بررسی حواشی فینال جام حذفی فوتبال به اهواز سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: از مردم کشور به خاطر حوادث و تأخیر پیش آمده عذرخواهی می کنم. به خاطر اتفاقات پیش آمده به اهواز آمدیم و با دوستانی که مسئول برگزاری بودند و همه عوامل دخیل، نشسته ایم که علل اتفاقات پیش آمده را مورد بررسی قرار دهیم.

او ادامه داد: سازمان لیگ تصمیم گرفته بود تا بازی فینال جام حذفی در اهواز برگزار شود و سازمان لیگ این مساله را به اداره کل وزارت ورزش و جوانان استان گیلان ابلاغ کرده بود. بحث های مختلفی در امتداد این مساله پیش آمد. اینکه این بازی در ورزشگاه غدیر برگزار شود یا در استادیوم تازه تأسیس فولاد چون قرار بود فردای روز فینال، بازی برگزار شود تصمیم بر آن گرفته شد که این بازی در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار شود.

داورزنی افزود: در همین راستا همه عوامل تلاش خود را انجام دادند که این بازی از همه جهات به بهترین نحو ممکن برگزار شود. ازدیاد جمعیت در ظرفیت استادیوم بازی اتفاق خارج از انتظاری بود. حدود ۲۷ هزار نفر برای این بازی بلیت فروخته شد که ۱۰ هزار بلیت آن اضافه بر سازمان بود. به زعم مسئولان داماش ۱۰۰۰ نفر برای جایگاه تماشاگران پرسپولیس در نظر گرفته شده بود اما در ساعت ۲ بعد از ظهر تمام ظرفیت های استادیوم پر شد. حتی این اتفاق می افتد سایر بخش های استادیوم از جمله جایگاه خبرنگاران توسط هواداران پر شد.

وی در ادامه اظهار کرد: به خواست هواداران و مدیران داماش به علت این اتفاق پیش آمده و پر شدن ظرفیت ورزشگاه و باقی نماندن ظرفیتی برای داماش گیلانیان، بازیکنان داماش دیگر تصمیمی برای بازی کردن نداشتند و منجر به این شد که تأخیری ۲ ساعته برای بازی پیش بیاید. در همین راستا جلسه ای برای هر دو تیم برگزار شد و در امتداد آن جابجایی و تخلیه برای حضور هواداران داماش انجام شد و این برداشت شد که فینال جام حذفی قرار است برگزار نشود.

داورزنی گفت: علی رغم شش ساعت تأخیر و معطلی در این بازی برای تماشاگران این بازی پیش آمد در نهایت این مسابقه با هر نوع ترفندی که بود برگزار شد و ما بعد از بازی صبح امروز ۲ جلسه برگزار کردیم تا علل این اتفاقات را بررسی کنیم. آقای حسن زاده نیز قرار است به اهواز بیایند و با آقای تورگ هم قرار است بنشینیم تا بررسی کنیم طی چه فرایندی این مسائل پیش آمده و گزارش ها و تصمیم های حاصل از این جلسات را به مردم ابلاغ خواهیم کرد.

داورزنی درباره اتفاقات پیش آمده در بازی فینال جام حذفی میان تیم های پرسپولیس و داماش گیلانیان اظهار کرد: همه ما باید تابع قانون باشیم. بر اساس وظایفی که بر عهده ماست اختیارات و مسئولیت هایی داریم و باید متناسب آن پاسخگو باشیم. مصوبه ای در شورای امنیت کشور وجود که به آن" شاک" می گویند که مصوبه برگزاری مسابقات ورزشی است و در آن برای همه دستگاه ها و نهادها و بخش هایی که به ورزش مربوط می شوند تعیین تکلیف کرده است.

او افزود: در این مصوبه سازمان لیگ اختیارات و مسئولیت هایی در خصوص برگزاری مسابقات مختلف ورزشی چه فوتبال چه سایر رشته های ورزشی دارد. البته در حال حاضر ما درباره فوتبال صحبت می کنیم. یک مسئولیت هایی هم فدراسیون های مربوطه دارند. از جمله فدراسیون فوتبال که تقسیم کار در آن انجام شده است. همچنین حوزه امنیتی مجموعه مسابقات ورزشی کشور بر عهده نهادهای مختلفی است که در حوزه امنیت کشور کار می کنند که جا دارد به نوع خودم از آنها تشکر کنم.

او ادامه داد: باید این را بپذیریم که تیم هایی همچون پرسپولیس، استقلال و برخی از تیم های محلی، طرفدار و علاقمندان زیادی دارند. وقتی قرار بود فینال جام حذفی برگزار شود چون نام این جام، "فتح خرمشهر" است از قبل تصمیم گرفته شده بود که در خرمشهر برگزار شود ولی به دلیل اینکه استادیوم خرمشهر ظرفیت این تعداد جمعیت را ندارد، سازمان لیگ تصمیم می گیرد که این بازی در اهواز برگزار شود. در اهواز ما استادیوم غدیر را داریم که ظرفیتش ۵۰ هزار نفر است .

ادامه دارد…