فتاحی بار اولش نبوده است که جام برگزار می کند

در ابتدایی ترین چیزها لنگ هستیم

یک مدیر سابق فوتبال ایران معتقد است اتفاقی که در اهواز افتاد برای فوتبال ایران که عادت به نظم هم ندارد، شگفت آور بود.

  1. سه شنبه ۱۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۵۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فینال جام حذفی؛ دیدار تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مسعود رضاییان پیشکسوت فوتبال ، درباره حواشی پیش آمده در فینال جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و داماش گیلان اظهار کرد: از این اتفاق بهت زده هستیم. در کشور ما اتفاق ها زیاد روی روال نیست اما در ایران هم چنین اتفاقی تعجب آور بود.

وی ادامه داد: ما در انجام کارهای اجرایی اشکالات زیادی داریم اما این اتفاق اوج شگفتی بود. پیش از این در مدیریت کارهای ساده هم به مشکل برمی خوردیم اما ضعف در مدیریت یک بازی چیزی نبود که در سال های پیش شاهد آن بودیم. راه ندادن و فراموش کردن اختصاص جایگاه به هواداران داماش مانند این می ماند که داور فراموش کند به ورزشگاه برود. فتاحی بار اولش نبوده است که جام برگزار می کند. همین جام با امکانات کمتر در خرمشهر برگزار شد. این بازی تا آستانه لغو هم پیش رفت روی خوشی برای فوتبال ایران ندارد و نقض در مدیریت فوتبال ایران به خوبی خود را نشان داد. من متوجه نمی شوم چرا باید چنین اشتباهی رخ دهد.

رضاییان اضافه کرد: عدم توانایی در برگزاری آن دیدار علاوه بر معطل کردن مردم و مشکلاتی که برای داماشی ها پیش آمد، باعث شد تا استادیوم شهدای فولاد هم خسارت زیادی ببیند. بارها بازی هایی وجود داشته است که یک تیم پرطرفدار با یک تیم کم طرفدار بازی کند اما همیشه جایگاه هواداران تیم دوم خالی گذاشته می شد. نمی دانم مسئول وقت سازمان لیگ و یا مسئولین مربوطه چرا باعث به وجود آمدن چنین بی نظمی شدند. آیا آن قدر سخت است که ورزشگاه را به اندازه دو تیم تقسیم کنند؟

او درباره اخراج فتاحی تصریح کرد: ما عادت نداریم که مسئولی در ازای اشتباه خود استعفا دهد. البته اگر قرار بود این اتفاق هم بیفتد مسئول بالادستی فتاحی باید استعفا می داد. البته ایران، ژاپن نیست که چنین چیزی در آن رخ دهد و یک مسئول خود را مقصر بداند. البته فتاحی اخراج شد و کار به این ماجراها نکشید. حالا فتاحی اخراج شده است اما آن هایی که بلیت خریدند و به ورزشگاه نیامدند چی؟ چه کسی پاسخگو است؟ این ها ابتدایی ترین پازل های مدیریتی فوتبال است که ما در آن لنگ هستیم. امیدوارم فکری جدی به حال فوتبال ما شود.