رضا لک: تفکرات بازیکنان شهروند باید تغییر کند

قولی به باشگاه نداده ام

سرمربی جدید تیم فوتسال شهروند ساری پس از قبول هدایت این تیم ایجاد تغییر در تفکرات بازیکنان را لازمه نتیجه گیری دانست و هواداران شهروند ساری را نیز بهترین و پرشورترین در ایران و آسیا قلمداد کرد.

  1. چهارشنبه ۱۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۵۸ (۱ سال،۳ ماه قبل)
رضا لک
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رضا لک به تازگی هدایت تیم شهروند ساری را به عهده گرفته است. او که فصل قبل با گیتی پسند به مقام نایب قهرمانی لیگ رسید، امیدوار است با حمایت هواداران شهروند، بتواند تغییرات بزرگی در این تیم ایجاد کند. در ادامه گفت وگوی با رضا لک را می خوانید:

سال هاست به کار کردن در ساری علاقه مندم رضا لک در ابتدا بیان کرد: بعد از پیشنهادی که آقای نجاریان مدتی قبل به بنده داده بودند، جلساتی را با هم داشتیم. واقعیت این است که تیم قدیمی شهروند و هواداران پرشورش باعث شده که بنده سال هاست علاقه مند به کار کردن در این باشگاه هستم. در سال های قبل هم مذاکراتی برای حضورم در ساری انجام شده بود که قسمت نشد اما امسال با مذاکراتی که انجام شد و رغبتی که هر دو طرف برای کار کردن نشان دادند، الحمدلله شرایط برای همکاری فراهم شد. از این که سرمربی شهروند ساری شدم خیلی خوشحالم و جا دارد از اعتماد آقای نجاریان به عنوان مدیرعامل باشگاه به بنده تشکر کنم و ان شاءالله بتوانم آن چیزی را که در این سال ها به دست آورده‎ ام را در اختیار باشگاه شهروند و هواداران خون گرمش قرار دهم.

اردوی ۴ روزه در یکی از شهرهای مازندران خواهیم داشت او افزود: در جلسه ای که با مدیریت باشگاه داشتیم قرار شد از روز شنبه ۱۸ خرداد تمرینات را استارت بزنیم. هفته اول را روزانه در دو نوبت صبح و عصر به تمرینات بدنسازی خواهیم پرداخت و بعد از دو روز استراحت، راهی اردویی ۴ روزه در یکی از شهرهای استان می شویم و در آن جا نیز تمرینات بدنی را پیگیری خواهیم کرد. بلافاصله بعد از آن نیز در ساری تمرینات تاکتیکی پیش فصل را انجام خواهیم داد تا مهیای حضور در لیگ شویم.

فهرست خرید بازیکنان را به باشگاه داده ام

سرمربی شهروند درباره جذب بازیکنان جدید نیز توضیح داد: اولویت ما در بستن تیم، استفاده از بازیکنان بومی مجموعه باشگاه شهروند است چرا که بازیکنان متعدد و با کیفیتی در این سال ها مشغول فعالیت در باشگاه هستند و بازیکنان جوانی هم در این تیم حاضرند که دو سه تای آن ها در تیم ملی امید حضوری مؤثر دارند اما بر اساس نیازها و برای رفع نقاط ضعف مان فهرستی را به باشگاه داده ام که مذاکرات شان را برای جذب بازیکنان مورد نظر آغاز کنند. به شخصه مانند آقای نجاریان به بازیکنان جوان شهروند علاقه مندم و تمایل زیادی به دادن فرصت بازی به جوانان و استفاده از آن ها دارم. البته این موضوع منوط به این است که چقدر بتوانند خودشان را در تمرینات نشان بدهند. این را هم باید در نظر گرفت ورزش حرفه ای ایجاب می کند که قدم ها به گونه ای برداشته شوند که مجموعه را به دستیابی به نتیجه ای مطلوب هدایت کند.

اصراری به حضور نداشتن مربیان سال های گذشته شهروند در کادر فنی ندارم لک خاطرنشان کرد: از آقای اسماعیل پور که دو سال به عنوان سرمربی برای شهروند زحمات خوبی کشیدند، تشکر می کنم. ایشان نتایج خوبی را با این تیم کسب کردند. در خصوص انتخاب دستیارانم در کادر فنی نیز باید عنوان کنم از طرف بنده هیچ اصراری بر حضور نداشتن مربیان سال های گذشته شهروند وجود ندارد و دوست دارم از ظرفیت آن ها در کنار تیم استفاده کنم. اما یک مربی بدنساز را از خارج از مجموعه به تیم اضافه خواهیم کرد. با دو مربی دیگر هم در حال مذاکره هستیم که به کادر فنی اضافه شوند.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب، تفکرات بازیکنان شهروند باید تغییر کند او در ادامه تاکید کرد: در زمینه جایگاه شهروند ساری در پایان فصل پیش رو صحبت های زیادی را با مسؤولان باشگاه داشته ام. برای نتیجه گرفتن، خیلی چیزها مکمل هم هستند. تا آنجایی که من مشاهده کردم باشگاه شهروند امکانات خوبی دارد که قابل تأمل هستند. در درجه اول تماشاگران بی نظیرش، امکانات سخت افزاری هم چون زمین تمرین و سالن وزنه مناسب فاکتورهایی است که باشگاه فراهم کرده است. هم چنین کادر مدیریتی و اجرایی باشگاه نیز از نیروهای خوب و فعالی تشکیل شده اند که همه می توانند به کسب موفقیت کمک کنند. در کنار همه این ها بازیکنان مستعدی که در استان مازندران وجود دارند و باید از ظرفیت آن ها استفاده کنیم تا به نتیجه برسیم. اولین هدف ما ارتقای نتیجه گیری سال های گذشته شهروند است. در این خصوص که چه جایگاهی را در پایان فصل کسب خواهیم کرد نمی توانم قولی بدهم اما این قول را می دهم که تمام توانم را برای کسب بهترین نتیجه ممکن به کار خواهم بست. طوری که اگر در پایان فصل در خصوص نتیجه گیری تیم صحبت می کنیم همه اذعان به پیشرفت شهروند داشته باشند. من دوشنبه در جمع بازیکنان گفتم که با تعویض سرمربی شاید اتفاق چندانی رخ ندهد اما این تفکر همه ما و مخصوصاً بازیکنان است که باید تغییر پیدا کند و آن موقع باید به دنبال نتیجه بود. به سرعت روی نقاط ضعف و قوت سال گذشته کار خواهیم کرد و برنامه ریزی های لازم را روی آن ها انجام خواهیم داد. از صمیم قلب می گویم که هواداران شهروند ساری بهترین و پرشورترین هستند.

لک در پایان گفت: من سال هاست که در فوتسال در حال مربیگری هستم و در تیم هایی که تماشاگران زیادی نیز داشته اند کار کرده ام اما این را از صمیم قلب می گویم که شهروند ساری صاحب بهترین و پرشورترین هواداران در ایران، آسیا و حتی جهان است. از این بابت بسیار خوشحالم که هدایت چنین تیمی را بر عهده گرفته ام. امیدوارم هواداران مان حمایت های سال های اخیر را از تیم در فصل جدید داشته باشند و بنده، همکاران و بازیکنانم قول می دهیم که تمام تلاش مان را در بحث فنی به کار بگیریم و پاسخ محبت هایشان را بدهیم.