پیروزی یک نیمه ای ایران مقابل سوریه

دیدار تیم های ملی ایران و سوریه در نیمه اول با برتری دو بر صفر ایران به پایان رسید.

  1. پنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۸ ساعت ۲۰:۵۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
علی جهانبخش
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دو تیم ملی ایران و سوریه در چارچوب دیدار دوستانه به مصاف هم رفتند که نیمه اول این بازی با پیروزی دو بر صفر تیم ملی ایران به پایان رسید.

در این مسابقه که علیرضا فغانی قضاوت این بازی را بر عهده داشت، با حملات اولیه شاگردان مارک ویلموتس همراه بود و رامین رضائیان در دقیقه یک از سمت راست ارسالی روی دروازه حریف انجام داد و ضربه پای راست کریم انصاری فرد با واکنش دروازه بان سوریه همراه شد.

در ادامه و بعد از حملات اولیه تیم ملی ایران، بازی متعادل تر پیش رفت و هر دو تیم روی دروازه های یکدیگر حملاتی را طرح ریزی کردند اما هیچ کدام به نتیجه ای نرسید.

در ۲۰ دقیقه ابتدایی مسابقه، نبض بازی بیش تر در اختیار تیم ملی ایران بود اما موقعیت آن چنانی خلق نشد و ملی پوشان ایران نتوانستند از موقعیت های نصفه و نیمه خود استفاده کنند.

دقیقه ۲۵ مسابقه، جدی ترین موقعیت سوریه اتفاق افتاد و عمر سوما با ضربه سر تک موقعیت نیمه اول سوریه را رقم زد که به گل تبدیل نشد.

سه دقیقه بعد و در دقیقه ۲۸، علیرضا جهانبخش، با یک توپ ربایی خوب و در غفلت مدافعان سوریه، با ضربه پای راست، اولین گل بازی را به ثمر رساند تا نتیجه بازی یک بر صفر به سود تیم ملی ایران شود.

حملات تیم ملی ایران بعد از حمله گل اول ادامه داشت و در دقیقه ۳۵ روی پاس یک-دو مهدی طارمی و کریم انصاری فرد، طارمی در محوطه جریمه سوریه قرار گرفت و با فریب دروازه بان سوریه موفق شد حساب کار را دو بر صفر به سود ایران کند.

در ادامه بازهم نبض و ابتکار بازی دست شاگردان مارک ویلموتس بود اما دیگر گلی بعد از گل دوم ایران به ثمر نرسید تا نیمه اول این بازی با برتری دو بر صفر ملی پوشان ایران پایان یابد.