پورغلامی: نباید تمرکز خود را در دفاع از دست دهیم

عیار تیم ملی در بازی با کره معلوم می شود

یک پیشکسوت فوتبال ایران می گوید عملکرد خوب در بخش حمله نباید دفاع تیم ملی را تحت الشعاع قرار دهد.

  1. جمعه ۱۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۳:۰۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فرهاد پورغلامی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فرهاد پورغلامی، پیشکسوت فوتبال ایران ، درباره پیروزی ایران مقابل سوریه در یک دیدار دوستانه اظهار کرد: در وهله اول باید از زحمات کارلوس کی روش تشکر کرد. او تیم خوبی را ساخت و تیم خوبی را هم تحویل داد. ما در حال حاضر در هر پست چند بازیکن خوب داریم و این اتفاق خوبی است.

او ادامه داد: مارک ویلموتس همان طور که گفته بود در بخش تهاجمی تمرکز بیش تری دارد و ما در این بازی با ۵ گل شروع عالی داشتیم و توانستیم تیم ملی سوریه را شکست دهیم و استارت خوبی برای تیم ملی ایران با مارک ویلموتس بود.

پورغلامی افزود: در زمان کی روش، سانتر از جناحین در دستور کار ما بود اما تیم مارک ویلموتس با ۲ مهاجمی که داشت به عمق خط دفاع حریف هجوم می برد و کم تر از سانتر از دو طرف استفاده می کرد.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: با زدن گل اول سرعت بازی بیش تر شد و شکل بهتری به خود گرفت. یک مقدار ناهماهنگی هم در روند بازی برای بازیکنان وجود داشت که این هم ناشی از این بود که بازیکنان مدتی بود که دور هم جمع نشده بودند. ما در خط حمله بازیکنان خوبی داریم و اگر بتوانیم خوب مدیریت کنیم می توانیم عملکرد بهتری از خودمان داشته باشیم.

او در ادامه اظهار کرد: ما چند موقعیت خوب به حریف دادیم و نباید تمرکز خود را در مسائل دفاعی از دست بدهیم. همان طور که در بخش حمله خوب بودیم نباید در بخش دفاع ضعف از خودمان نشان دهیم.

فرهاد پورغلامی در پایان گفت: در بازی با کره جنوبی، عیار اصلی تیم ملی ایران معلوم می شود و می تواند کمک بهتری به تیم ملی ایران کند. ویلموتس با تعویض هایی که در این بازی انجام داد، شناخت بیش تری روی بازیکنان خود پیدا کرد و بازی برابر کره محک بهتری برای ایران خواهد بود. باید دید و منتظر ماند که چه نتیجه ای در این بازی رقم می خورد.