ایران مقابل سوریه از قیدوبندهای کی روش خارج شد

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران می گوید بازیکنان ایران در دیدار با سوریه از قید و بند و محدودیت های بازی برای کی روش خارج شدند و نفس کشیدند.

  1. جمعه ۱۷ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
دیدار دوستانه بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جلال طالبی درباره پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه در اولین تجربه مربیگری ویلموتس روی نیمکت ایران گفت: مسلماً بازیکنان ایران ر این بازی از قید و بند خلاقیت فردی رها شدند و با آزادی بیشتری عمل کردند. آن ها می توانستند راحت تر کار کنند و بدون اینکه احساس کنند ممکن است توپی را از دست بدهند کار کردند. بازیکنان راحت تر نفس می کشیدند.

وی در واکنش به این سوال که آیا محدودیت های کی روش مانع از ابتکار عمل و خلاقیت در بازیکنان ایران شده بود، خاطرنشان کرد: کی روش روش خودش را داشت. او به علت محدودیت هایی که به وجود می آورد، دست و پای بازیکنان را می گرفت. بازیکنان از آن قید و بندهای تاکتیکی رها شدند و خلاقیت فنی خود را ارائه کردند.

سرمربی سابق تیم ملی ایران همچنین با اشاره به ضعف فنی سوریه در این دیدار به نسبت بازی های گذشته افزود: البته سوریه با تیم اصلی خودش بازی نکرد. از طرفی بازی رسمی نبود و حساسیتی روی آن وجود نداشت. ما در زمین خودمان و در برابر چشمان هواداران بازی کردیم. حضور مربی جدید هم بی تاثیر نبود. بازیکنان می خواستند توانایی های خود را نشان دهند و بیشتر کنار تیم باشند.

طالبی در پاسخ به این سوال که آیا ویلموتس تأثیری در عملکرد فنی تیم ملی ایران داشت، تاکید کرد: ویلموتس چند رو کنار تیم بود. هنوز نمی توان او را کارشناسی کرد. حداقل باید هشت بازی انجام شود تا او تاثیراتش را نشان دهد.

کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد: او از فوتبال پیشرفته اروپا آمده است و خودش بازیکن بزرگی بود و در تیم ملی بلژیک کار کرده است. او تجربه به موفقیت رساندن یک تیم را دارد و در سطح آسیا می تواند تیم ملی را به موفقیت برساند. البته این موضوعات مشروط بر این است که خواسته هایش برآورده شود و در محدوده فنی خودش کار کند.

وی درباره دعوت بازیکنان جدید از لیگ برتر با انجام بررسی های بیشتر اظهار کرد: او حتماً توجه بیشتری به لیگ خواهد داشت. به احتمال فراوان بازیکنان بیشتری را از لیگ برتر داشته باشد. امیدواریم که جوانان را به تیم ملی دعوت کند. زمان کافی تا جام جهانی باقی مانده و شانس زیادی برای جوان تر شدن تیم داریم.

طالبی افزود: می دانیم که برخی از بازیکنان زحمت خود را کشیدند و باید برای جام جهانی تیمی با متوسط سنی پایین داشته باشیم.