بررسی سبک جدید و تهاجمی تیم ملی فوتبال ایران با حمید درخشان

پیشکسوت فوتبال ایران می گوید سبک جدید تاکتیکی فوتبال ایران نوید دهنده یک فوتبال رو به جلو و مترقی است.

  1. شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۵۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
دیدار دوستانه بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حمید درخشان پیشکسوت فوتبال ایران ، درباره پیروزی تیم ملی ایران مقابل سوریه و اولین حضور مارک ویلموتس در نیمکت تیم ملی ایران اظهار کرد: بازی بسیار خوبی بود. فوتبال بسیار زیبایی را از سوی بازیکنان تیم ملی شاهد بودیم. مردم از دیدن این بازی لذت بردند. این بازی نوید دهنده یک تحول در سبک فوتبال ایران است و آن زمان که دفاع مطلق انجام دهیم و از تک موقعیت ها استفاده کنیم، گذشته است و باید رو به یک تفکر دیگری که به پیشرفت فوتبال ما کمک می کند بیاوریم.

او ادامه داد: همیشه یک تیم با آهسته و آهسته با تفکر جدید شکل می گیرد و به حالت ایده آل خود می رسد. در حال حاضر در تیم ملی ایران نگاه ها درد حال تغییر است و آرام آرام است که تیم ملی شرایط کامل خود را پیدا می کند.

درخشان درباره چگونگی برخورد با طرز تفکر تهاجمی در تیم ملی خاطرنشان کرد: ما باید در برخورد با هر نوع تیمی ارزیابی خودمان را داشته باشیم. مثلاً مقابل تیم بزرگی همچون بارسلونا که یک تیم بزرگ است باید با یک تفکر جلو برویم و با تیم های رده پایین تر نیز یک نوع برخورد دیگری را داشته باشیم. این مساله نیاز به یک بررسی کامل و همه جانبه را دارد و در نهایت تصمیم نهایی در این رابطه گرفته شود. هر بازی یک فلسفه خود را دارد و باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

این پیشکسوت فوتبال در ادامه درباره اینکه مارک ویلمتوس می تواند در این طرز تفکر موفق عمل کند خاطرنشان کرد: صد در صد او این جوانب را لحاظ خواهد کرد و این طور نیست که این مسائل را ندید بگیرد و بدون هیچ برنامه درستی دست به حمله کردن بزند. البته این نکته را باید در نظر گرفت که در حمله کردن احتمال گل خوردن و خطر کردن وجود دارد و نکته ای که حائز اهمیت است در این خلاصه می شود، این است که باید درصد خطر این اتفاق را کمتر کنیم.

او افزود: الان خیلی زود است درباره مارک ویلمتوس قضاوت کنیم. امیدوارم که همه چیز برای تیم ملی ایران و مارک ویلموتس خوب پیش برود و ما دیگر اضطراب و دلهره بازی برابر تیم هایی همچون ژاپن و کره جنوبی نداشته باشیم. سبک جدید فوتبالی تیم ملی ایران، نوید دهنده یک بازی رو به جلو است با یک شکل جدید. قدم اول ویلموتس در ایران خوب برداشته شد و برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم.