تاج: قرار بود یک سوم ورزشگاه در فینال حذفی خالی باشد

امنیت ورزشگاه ها در اختیار فدراسیون نیست

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: بنا بود بازی فینال جام حذفی با یک سوم ظرفیت خالی ورزشگاه انجام شود.

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۲۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
مهدی تاج
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال صبح یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوالات آنان پاسخ داد. پیش از آغاز نشست خبری، ویدئویی از امکانات ورزشی و فوتبالی موجود در کمپ تیم های ملی به عنوان حاصل دوره مدیریتی مهدی تاج در فدراسیون فوتبال نمایش داده شد.

او در ابتدای این نشست درباره مساله اهواز و اتفاقی که در فینال جام حذفی رخ داد، گفت: ضمن اظهار تأسف و عذرخواهی باید بگویم که این اتفاقات نباید در حوزه فوتبال رخ دهد. همه باید تلاش کنیم. از همه هواداران عذرخواهی می کنیم. تلاش می کنیم اتفاقات کم تر شود. سعی می کنم یک مقدار واقعیت هایی را که رخ داد و ممکن است در آینده رخ دهد، امروز بیان کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این که برخی از اظهارنظرها شخصی است، افزود: درشورای تأمین و اداره کل انتظامی کشور جلسه ای بود. همه دستگاه های مربوطه نظرات خود را بیان کردند. ۲۰ هزار و ۵۰۰ عدد بلیت فروخته شده که گنجایش سکوهای ورزشگاه ۳۰ هزار و ۵۰۰ نفر بود. نزدیک به یک سوم ورزشگاه خالی بوده و دو سوم از آن فروخته شد. بنا بود بازی با یک سوم ظرفیت خالی ورزشگاه انجام شود.

تاج گفت: از این تعداد، یک هزار و ۵۰۰ عدد به سیل زدگان و ۲۰۰ عدد به پرسپولیس و ۲۰۰ عدد به داماش اهدا شد. ورزشگاه ۲۸ هزار صندلی و ۱۳۰۰ صندلی VIP داشت و بنا بود ۱۰ هزار صندلی خالی باشد. دوستان می گفتند تخمین دچار اشکال بود. تخمین در حوزه فوتبالی عملیاتی نیست. تخمین وقتی درست است که ما بلیت فروشی الکترونیکی و دوربین داشته باشیم و تمامی مسائل ورزشگاه را کنترل کنیم. نیروی محترم انتظامی که حرف درستی هم می زند و دیروز هم عنوان کردند، گفتند امکان این که در هر بخشی به خصوص در بازی های پر جمعیت با دست افراد را بگردیم و دولا و راست بشوند، عملی نیست و ضریب اشتباهات زیاد است. وی ادامه داد: باز هم اعلام کردند اگر پشت در هر ورزشگاهی جمعیتی قرار گیرد، آن ها را بدون بلیت راه می دهند و امکان بازگرداندن آن ها وجود ندارد!!

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: نیروی انتظامی حرف درستی می زند. مردمی که در اطراف ورزشگاه حضور دارد، اغتشاش گر نیستند که گاز اشک آور بزنند؛ بلکه بعد از مدتی در را باز می کنند و آن ها را به ورزشگاه راه می دهند. دیروز بحث بود که با این شرایط باید تلاش کنیم اما من گفتم امکان پذیر نیست و من نمی توانم اطمینان بدهم که آخرین بار است و حتماً به دفعات تکرار خواهد شد. ما خیلی تلاش کردیم. خودم یک روزی در سازمان لیگ می خواستم جایزه بدهم، ۲۰ نفر روی سکو می رفتند و استیج می شکست. الان خیلی بهتر شده اما امنیت ورزشگاه ها در اختیار فدراسیون فوتبال نیست. جای تأسف دارد. ایراد سازمان لیگ و دوستان این بود که واجا و ناجا و برخی از دستگاه های امنیتی اصرار داشتند در ورزشگاه غدیر بازی برگزار شود اما اصرار فتاحی و دوستان این بود که در ورزشگاه شهدای خوزستان برگزار شود. البته دیروز یکی از مسؤولان خوزستانی گفت چه خوب که در غدیر برگزار نشد چون اصلاً اطراف این ورزشگاه خالی است.

ادامه دارد...