درآمد استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن از لیگ آسیا چقدر بود؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا باتوجه به عملکرد هر تیم در لیگ قهرمانان پاداشی به آن ها می دهد که در بین باشگاه های ایرانی، ذوب آهن بیشترین پاداش را دریافت خواهد کرد.

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۳۸ (۱ سال،۴ ماه قبل)
پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا - دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و الکویت کویت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کمتر از یک ماه پیش مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید که نمایندگان ایران به جز ذوب آهن در این رقابت ها ناکام بودند. استقلال در گروه C در رتبه سوم و پرسپولیس در گروه D در رتبه چهارم قرار گرفتند و تنها ذوب آهن به عنوان صدرنشین گروه A به دور حذفی صعود کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق منوال تمامی رقابت های فوتبالی براساس عملکرد تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به آن ها پاداش هایی می دهد که تیم های ایرانی هم از این پاداش ها بهره مند می شوند. AFC به هر تیم برای هر برد ۵۰ هزار دلار و برای هر تساوی ۱۰ هزار دلار پاداش می دهد.

ذوب آهن

هم گروه ها: النصر عربستان، الزورا عراق و الوصل امارات

برد: ۳

تساوی: ۳

شکست: صفر

رتبه: ۱ (صعود به مرحله یک هشتم نهایی)

پاداش AFC: ۳۸۰ هزار دلار

استقلال

هم گروه ها: الهلال عربستان، الدحیل قطر، العین امارات

برد: ۲

تساوی: ۲

شکست: ۲

رتبه: ۳

پاداش AFC: ۱۲۰ هزار دلار

پرسپولیس

هم گروه ها: السد قطر، پاختاکور ازبکستان، الاهلی عربستان

برد: ۲

تساوی: ۱

شکست: ۳

رتبه: ۴

پاداش AFC: ۱۱۰ هزار دلار

سانفرسه هیروشیما که صدرنشین گروه F شده، بیشترین پاداش را تا این جای فصل ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا به خود تعلق داد. این باشگاه ژاپنی تا این جای رقابت ها ۴۵۰ هزار دلار به خود تخصیص داده است. همچنین AFC برای حضور تیم ها در بازی های خارج از خانه مبلغ ۲۰ هزار دلار برای هر دیدار خارج از خانه در مرحله پلی آف، ۳۰ هزار دلار برای هر دیدار خارج از خانه در مرحله گروهی و یک هشتم نهایی پرداخت می کند.