عواقب دعوای خطیر و شفر متوجه باشگاه استقلال هم می شود

پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است که دعوای حقوقی شفر و خطیر می تواند به تیم هم لطمه بزند.

  1. دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۲۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
پیروز قربانی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

باشگاه استقلال پس از پایان لیگ برتر با حواشی متعددی روبرو شده است. حاشیه هایی مانند عدم مذاکره با وینفرد شفر و در نهایت شکایت او از استقلال، رفتن پاتوسی و مشکلات مالی که گریبان باشگاه را گرفته است. مشکلات باشگاه استقلال باعث شد که هواداران آبی های پایتخت مقابل ساختمان باشگاه تجمع کنند. اتفاق عجیبی که در این تجمع رخ داد، اتهاماتی بود که علی خطیر، معاون باشگاه استقلال به وینفرد شفر زد که باعث شد این مربی آلمانی تصمیم جدیدی بگیرد و مقدمات شکایت از علی خطیر را بگیرد.

در همین راستا، پیروز قربانی، پیشکسوت باشگاه استقلال، درباره حواشی اخیر باشگاه اظهار کرد: من در جریان جزئیات مسائل درون باشگاه استقلال نیستم ولی با توجه به اتفاقاتی که برای باشگاه رخ داده، مدیران باید بیشتر توضیح دهند. مهمترین کار مدیران استقلال در حال حاضر این است که سرمربی تیم را مشخص کنند چون استقلال نقاط ضعفی دارد که باید پس از حضور سرمربی رفع شود. استقلال از نظر مهره مشکل ندارد ولی اگر بتواند دو، سه مهره خوب دیگر اضافه کند، شرایط بهتر می شود. مدیران استقلال باید در کنار مسائل حقوقی که درگیرش هستند به مسائل فنی تیم هم رسیدگی کنند.

او درباره اتهاماتی که علی خطیر به شفر مبنی بر دلالی زد و احتمال شکایت شفر از او گفت: طبیعتاً اگر شفر این کار را بکند، عواقب آن متوجه استقلال هم می شود. من نمی دانم در چگونه در کل دنیا زمانی که مربی اخراج می شود، اتفاقی نمی افتد. مدیران استقلال در اقدامی مطابق عرف با شفر قطع همکاری کردند ولی نمی دانم چرا پس از قطع همکاری با شفر مذاکره نکردند تا به توافقات لازم برسند؟ امیدوارم حواشی پیرامون استقلال مدیریت شود ولی نگرانی ای که وجود دارد این است که ماجرای شفر و استقلال پیچیده شده است. مدیریت این مشکل را باید حل کند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در ادامه گفت وگویش با درباره حضور استراماچونی روی نیمکت آبی پوشان بیان کرد: استراماچونی کسی است که مربی اینتر بوده است و شخصیت خوبی دارد اما امیدوارم بتواند هر چه زودتر شناخت خوبی از فوتبال ایران به او بدهند. امیدوارم عدم شناخت از فوتبال ایران و زمان کمی که باشگاه دارد به استقلال لطمه نزند.

قربانی در پایان درباره جدایی پاتوسی از استقلال اظهار کرد: برای بزرگ تر از پاتوسی هم جایگزین وجود دارد است. بار باشگاه استقلال به خاطر یک بازیکن روی زمین نمی ماند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. استقلال می تواند بازیکنانی در حد پاتوسی جذب کند.